YouTube

YouTube testuje tryb "obraz w obrazie" w przeglądarce - co tak późno?!

Konrad Kozłowski
YouTube testuje tryb "obraz w obrazie" w przeglądarce - co tak późno?!
6

YouTube nareszcie wprowadza testy funkcji "picture-in-picture" na komputerach. Coś, z czego od dawna można korzystać w aplikacjach mobilnych serwisu, wkrótce powinno zagościć także w przeglądarkach internetowych.

Spodziewam się, że w chwilę po przeczytaniu tytułu i wstępu do tekstu użytkownicy Opery zapragnęli mi przypomnieć o dostępności takiego rozwiązania w ich ulubionej przeglądarce od naprawdę długiego czasu. Istotne jest jednak to, że YouTube wprowadzając taką funkcję na poziomie serwisu pozwoli wszystkim internautom jednocześnie oglądać (słuchać) jednego wideo przeglądając zasoby serwisu w tej samej karcie, w tym samym oknie.

Tryb "obraz w obrazie" aktywuje się samoczynnie po kliknięciu w dowolny inny link, prowadzący na podstronę kanału czy playlisty. Wtedy aktualnie oglądane wideo zawędruje w prawy dolny róg nadal umożliwiając jego dalsze oglądanie. Bez problemu możemy je wstrzymać, sprawdzić postęp odtwarzania, przypomnieć sobie tytuł i autora. Początkowo sądzono, że do działania tej funkcji potrzebne jest posiadanie aktywnej subskrybcji YouTube Red, ale jak się okazuje nic takiego nie ma miejsca. Testy nowego trybu nie są też ograniczone tylko do rezydentów Stanów Zjednoczonych.

Czy trafi on do wszystkich użytkowników YouTube w ciągu najbliższych tygodni lub miesięcy? To niewkluczone, bo podobny los spotkał tryb "obraz w obrazie" na urządzeniach mobilnych w aplikacji YouTube oraz ciemny motyw, który dopiero stosunkowo niedawno zawitał do YouTube'a na Androida i iOS-a.

Źródło: 9to5google.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu