YouTube

15 najciekawszych polskich kanałów na YouTube prowadzonych przez kobiety

Paweł Winiarski
15 najciekawszych polskich kanałów na YouTube prowadzonych przez kobiety
31

Nietrudno zauważyć, że kobiety są obecne na polskim YouTube i bardzo dobrze się tam czują. Mamy dziś Dzień Kobiet, a to najlepsza okazja by pokazać Wam najciekawsze i najfajniejsze kanały prowadzone przez kobiety.

Lubię kiedy materiały prasowe związane są z jakimś konkretnym wydarzeniem czy świętem. W związku z dzisiejszym Dniem Kobiet na mojej służbowej skrzynce email wylądowało bardzo ciekawe zestawienie 12 polskich kanałów YouTube prowadzonych przez kobiety. Zacznijmy więc od niego - nie ze wszystkimi byłem wcześniej zaznajomiony, ale chętnie nadrobię te zaległości. A i sam dodam swoje trzy propozycje.

Najciekawsze kanały na polskim YouTube prowadzone przez kobiety

Kasia Gandor

Była modelka ze światowymi sukcesami. Dziś studentka biotechnologii, która oprócz prowadzenia kanału na YouTube spędza czas w laboratorium. Tak, to kanał naukowy, na którym Kasia tłumaczy między innymi jak działają roślinne komórki macierzyste czy w jaki sposób oczyszczać powietrze.

Karolina Żebrowska

Autorka bloga Domowa Kostiumologia, fascynatka stylu vintage. Na jej kanale zobaczycie stworzone przez Karolinę stroje z różnych epok, dowiecie się również na przykład tego, czy kostiumy w filmach historycznych są wierne rzeczywistości.

Pink Candy

O edukacji seksualnej na YouTube było głośno za sprawą żenujących poczynań Sexmasterki, więc sam podchodziłem do hasła "edukacja seksualna" dość sceptycznie. Na szczęście wystarczyła chwila na kanale Natalii by tamto złe wspomnienie zamazać. Czy tego chcemy czy nie, młodzi ludzie szukają porady na YouTube - i nie mam nic przeciwko, jeśli dostaną jak w takiej profesjonalnej formie, jaką serwuje Pink Candy.

Fifty na Pol

Mój ulubiony kanał z tego zestawienia - kibicowałem pomysłowi jeszcze kiedy Kasia znana była tylko z YT Krzysztofa Gonciarza. Kasia Miecinski to Amerykanka polskiego pochodzenia i na tym właśnie skupia się jej kanał. Jeśli kiedykolwiek interesowało Was USA, koniecznie odwiedźcie. No i jeśli chcecie fajnie spędzić czas przy innych treściach - również.

Iwona Blecharczyk

Iwona to zawodowy kierowca TIRa z wieloletnim doświadczeniem. Kanał jest dwujęzyczny, Blecharczyk opowiada o nim o różnych ciekawostkach związanych ze swoim zawodem - jak rozładowuje się towar w kopalni diamentów, czy jak rozmraża hamulce w ciężarówce.

Made by Ruda

Prowadzony przez Anię Maksymiuk-Szymańską kanał przypadnie do gustu przede wszystkim miłośnikom szycia. Choć podejrzewam, że niejeden facet też znajdzie tam coś ciekawego dla siebie - na przykład jak samodzielnie zrobić futerał na laptopa. Bardzo fajne materiały, z których wiedzę można potem przełożyć na własne projekty.

Weronika Truszczyńska

Macie ochotę na wirtualną wycieczkę do Chin i poznanie tej kultury? W takim razie odwiedźcie kanał Weroniki, studiującej sinologię w Szanghaju. A i co jakiś czas pojawiają się materiały z wizyt w innych zakątkach Azji.

Codziennie Fit

Profesjonalna lekkoatletka z dziesięcioletnim stażem, która postanowiła przenieść swoją wiedzę na YouTube i pomóc innym. Jak zdrowo jeść, jak zmotywować się do ćwiczeń? Wszystko podane w przyjemnej, przystępnej formie. Na pewno skorzystacie, szczególnie teraz - po zimowym obżarstwie.

Wiedza z wami

Izabela Kasperek to nauczycielka i egzaminatorka w lubelskim liceum. Na swoim kanale publikuje materiały, które pozwalają nauczyć się pisania rozprawki czy oswajają z egzaminem ustnym. Do tego analiza lektur, przedstawienie epok i motywów literackich. W sam raz przed maturą.

Magdalena Pieczonka

Magda prowadzi kanał z tutorialami makijażowymi - ma bogate doświadczenie, między innymi przy produkcji programów telewizyjnych i pokazów mody. Ciekawostką jest to, że makijaże prezentowane są na znanych polskich gwiazdach.

So Kayka

Zawodowa tancerka specjalizująca się w salsie kubańskiej i reggaetonie. Jeśli szukacie więc miejsca, w którym dowiecie się czegoś o tańcu, a może i podszkolicie swoje umiejętności - kanał Kayki Sadowskiej jest czymś dla Was.

Uwaga Babcia Gotuje

66 letnia Ewa serwuje na swoim kanale przepisy kulinarne na takie smakołyki, jak makowiec, dżem bez cukru, czy surówka z młodej kapusty. Fajny pomysł i sympatyczna prowadząca - jeśli gotujecie, warto tam zajrzeć.

A teraz coś ode mnie

Dźwigaj Dziewczyno

Kaja Soboń może nie jest profesjonalnym trenerem fitness czy instruktorem na siłowni. Potrafi natomiast bardzo dobrze dotrzeć do swoich widzów i przekazać im niejedną ciekawą informację na temat ćwiczeń (głównie siłowych) czy prawidłowej diety. Fajny kanał, który pokazuje jak dużą siłę ma społeczność na platformie YouTube i jak prowadzić fitnessowe vlogi.

Red Lipstick Monster

Choć sam nie znajduję na tym kanale nic dla siebie, to zdarza mi się obejrzeć czasem jakiś materiał z uwagi na fajny styl prowadzenia. Najwyraźniej nie tylko ja - ponad milion subskrypcji na profesjonalnie prowadzonym kanale, to się chwali. Ewa tworzy materiały związane z makijażem, więc jeśli Wy lub Wasze drugie połówki szukają miejsca w sieci o tej właśnie tematyce, warto tam wpaść.

Szparagi

Kobieca odpowiedź na Abstrachuje. Komediowy kanał prowadzony przez Natalię i Karolinę ma swój własny, pielęgnowany od lat styl. Jasne, nie każdego będzie bawić ten humor, ale profesjonalizmu i wyczucia polskiego YT dziewczynom odmówić nie można.

A może Wy coś polecicie w komentarzach, niekoniecznie z polskiego podwórka?

grafika: alexeynovikov/Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu