YouTube

YouTube w końcu trafił na konsolę Nintendo Switch. Półtora roku po jej premierze

Piotr Kurek
YouTube w końcu trafił na konsolę Nintendo Switch. Półtora roku po jej premierze
13

Jeśli brakuje wam gier na Nintendo Switch, a konsola się kurzy — warto ją włączyć i wybrać się do sklepu eShop. Tam czeka prawdziwa niespodzianka.

Półtora roku temu na półki sklepowe trafiła najnowsza konsola Nintendo — Switch. Urządzenie zostało przyjęte bardzo ciepło — także w Polsce. Sam jestem kolejną osobą na AntyWeb, która posiada tę konsolę. Jednak gry to nie wszystko — od początku istnienia, na Switchu brakowało aplikacji multimedialnych. Można to uznać jako niedopatrzenie lub specjalne zagranie ze strony Nintendo. W końcu to zapewne kolejne wydatki japońskiego koncernu, a w naszych domach mamy masę urządzeń, które z Netflixem, YouTube, czy innym dostawcą treści multimedialnych, radzą sobie doskonale.

Jakiś czas temu do Nintendo eShop trafiła aplikacja Hulu, która zwiastowała nadejście kolejnych rozwiązań od serwisów strumieniowania multimediów. Jednak długa cisza ze strony samego Nintendo, jak i zainteresowanych stron nie wróżyła niczego dobrego. Kilka dni temu w sieci zaczęły pojawiać się plotki, że już wkrótce na Nintendo Switch trafi YouTube — chyba jedna z najbardziej pożądanych aplikacji na tej konsoli (choć osobiście się dziwię, skoro jest ona już dostępna niemal na każdym urządzeniu z dostępem do internetu). Tak też się właśnie wydarzyło. 8 listopada 2018 to dzień, w którym na Nintendo Switch można oglądać kanał AntywebTV, a dodatkowo mieć dostęp do niezliczonej ilości filmików z kotkami, pieskami, grami, czy muzyką.

Sama aplikacja wygląda jakby została żywcem przeniesiona z Android TV. Mam wrażenie, że zachowuje się tak samo jak YouTube na moim telewizorze Sony Bravia. Ten sam interfejs, te same ustawienia, kategorie i kolorystyka i ikony. To w sumie dobrze — w końcu wszystko będzie działało tak, jak na innych urządzeniach bez martwienia się o innowacyjne podejście do tematu wyświetlania filmików z YouTube na konsoli Nintendo. Aplikacja zajmuje trochę ponad 80 MB i jest dostępna także w języku polskim.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu