Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
YouTube

Rekordzista dostał 16 milionów łapek w dół. Pięć najbardziej znienawidzonych filmów na YouTube

Kamil Świtalski
15

YouTube: gigant jakich w tej branży jest... niewielu. Google z każdym rokiem udowadnia, że ich platforma jest nie do pokonania — i to w wielu aspektach. Mimo że regularnie słychać narzekania zarówno ze strony twórców, jak i odbiorców, nie zmienia to faktu, że odwrócić się od platformy jest niezwykle trudno. Możliwość korzystania z niej na wielu platformach sprawia, że potencjalne grono odbiorców którzy nie powinni mieć najmniejszych problemów by dotrzeć do tworzonych przez nas materiałów jest ogromne. Ale nie wszystkie filmy cieszą się tam równie dobrą sławą. Są takie, które biją rekordy popularności w dość niechlubnej kategorii posiadania... najwięcej łapek w dół. Które z materiałów w niej królują?

Najbardziej nielubiane materiały na YouTube: filmy mające najwięcej łapek w dół

YouTube Rewind 2018: Everyone Controls Rewind

Zeszłoroczne podsumowanie roku spotkało się z ogromną falą krytyki. To moc, której... szczerze się nie spodziewałem, a jednak — od wejścia słychać było głosy niezadowolenia, a licznik łapek w dół w mig dobitnie udowodnił, że widzowie nie są zadowoleni. 16 milionów łapek w dół — obecny rekordzista platformy. No cóż, to wynik, który trudno będzie komukolwiek pobić. Ale kto wie — może uda się w tym roku? ;-)

Justin Bieber ft. Ludacris - Baby

Drugie miejsce w tej niechlubnej kategorii przypada obecnie jednemu z największych hitów Justina Biebera, czyli Baby. O ile jednak YouTube Rewind 2018 został zamieszczony w serwisie w grudniu ubiegłego roku, tutaj mówimy o teledysku debiutującym ponad dziewięć lat temu — bo w lutym 2010 roku. I od tego czasu udało mu się zebrać niechlubnych 10 milionów łapek w dół. Właściwie z porównaniem do podsumowania roku, można powiedzieć, że to tylko 10 milionów.

Jake Paul ft. Team 10 — It's Everyday Bro

I kolejny teledysk, tym razem celujący w youtube'owego celebrytę — Pew Die Pie. Nie trzeba było zatem długo czekać na reakcję jego fanów, którzy masowo serwowali łapki w dół — i od schyłku maja 2017 po dziś dzień udało się materiałowi zebrać 4,4 miliona łapek w dół. Nieźle ;-)

Pew Die Pie - Can this video get 1 million dislikes?

Pozostając przy temacie Pew Die Pie, twórca chciał się sprawdzić i stworzył materiał zachęcający do tego, by go negatywnie oceniać. Był ciekawy, czy uda mu się zabrać jeden milion negatywnych ocen na platformie — fani i antyfani nie zawiedli. Po dziś dzień udało się zgarnąć 4,2 miliona łapek w dół — co prawdopodobnie jest dla niego powodem do radości ;-).

Luis Fonsi ft. Daddy Yankee - Despacito

Pierwszą piątkę zamyka hit sprzed dwóch lat, czyli Despacito, który — owszem — dostał 4,1 miliona łapek w dół, ale to wciąż on pozostaje najchętniej oglądanym filmem w serwisie (gdy piszę ten tekst ma już 6 374 773 937 wyświetleń!).

Rekordziści łapek w dół — na co warto zwrócić uwagę?

Pierwsza piątka najbardziej nielubianych filmów wygląda... no właśnie tak. Myślę że dla wielu śledzących serwis — materiały które doń trafiły nie będą specjalnym zaskoczeniem. Niemniej — warto zauważyć, że łapki w dół łapkom w dół są nierówne. Bo o ile takie Despacito, będąc najpopularniejszym filmem na YT, zgromadziło ponad cztery miliony łapek w dół — to jest to ma 34 miliony łapek w górę. Tego samego jednak nie można powiedzieć o najbardziej nielubianym materiale — który na szesnaście milionów łapek w dół ma raptem... 2,6 miliona polubień. Ups!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: