Ciekawe strony

Marketplace dla piszących artykuły na Helium.com

Grzegorz Marczak
Marketplace dla piszących artykuły na Helium.com
8

Helium to serwis z artykułami pisanymi przez użytkowników. Każdy autor może napisać własny artykuł, który później przyporządkuje to jednej z 24 kategorii. Autorzy artykułów mogą również brać udział w konkursach lub publikować swoje prace jako dyskusję w debacie. Serwis powstał w październiku ubi...

Helium to serwis z artykułami pisanymi przez użytkowników. Każdy autor może napisać własny artykuł, który później przyporządkuje to jednej z 24 kategorii. Autorzy artykułów mogą również brać udział w konkursach lub publikować swoje prace jako dyskusję w debacie.

Serwis powstał w październiku ubiegłego roku i od tamtej pory zyskał ponad 400,000 artykułów napisanych przez blisko 70,000 autorów.

Helium przechodzi teraz do następnego etapu rozwoju serwisu tworząc Marketplace dla autorów i wydawców. Jest to miejsce gdzie autorzy będą mogli dzięki swoim artykułom zarabiać pieniądze (z których oczywiście 20% zostaje dla serwisu).

Marketplace uruchomiony przez Helium działa na zasadach pisania artykułów na zlecenie (cena z artykuł to $20 do ponad $100). Każdy wydawca (przeważnie serwisy internetowe) określa tematykę danego artykułu, ilość słów, cenę i swoje oczekiwania. Następnie użytkownicy serwisu, którzy chcą podjąć zlecenie piszą artykuł do danego zlecenia. Po zakończeniu terminu określonego w zleceniu wydawca wybiera najlepszy jego zdaniem artykuł a jego autor otrzymuje ustaloną w zleceniu cenę.Tematyka w zleceniach wydawców jest bardzo różna, przykładowo firma Auspicious Concierge poszukuje artykułów na temat narciarstwa. Oto przykładowy artykuł zgłoszony do jednego z zleceń tej firmy.

Marketplace na Helium został uruchomiony wczoraj (oczywiście testy programu trwały już od jakiegoś czasu), wraz z 14 wybranymi wydawcami. Docelowo ma być ich ponad tysiąc(!).

Przyznam szczerze, że pomysł na biznes i serwis jest dość intrygujący. Jestem w stanie wyobrazić sobie zapotrzebowanie na tego typu artykuły wśród różnych serwisów poszukujących treści do swoich sklepów, stron internetowych itp. Jest to też okazja dla ludzi, którzy mają talent dziennikarski do zarobienia kilku dodatkowych dolarów.

Pomysł artykułów na zlecenie może budzić kontrowersje, może też zawierać wiele pułapek (których autorzy serwisu jeszcze nie doświadczyli) ale na pewno jest to przedsięwzięcie ciekawe i warte uwagi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu