Świat

Yahoo robi własny serwis mini blogowy dla Brazylii

Grzegorz Marczak
Yahoo robi własny serwis mini blogowy dla Brazylii
10

Yahoo zdecydowało się na uruchomienie własnego klona Twittera w języku portugalskim ale dedykowanego z tego co rozumiem mieszkańcom Brazylii. Tak przynajmniej wydawało się autorom Techcrunch którzy napisali o tym serwisie. Kiedy jednak przeczytałem ponad 90 komentarzy zamieszczonych pod tekstem...

Yahoo zdecydowało się na uruchomienie własnego klona Twittera w języku portugalskim ale dedykowanego z tego co rozumiem mieszkańcom Brazylii. Tak przynajmniej wydawało się autorom Techcrunch którzy napisali o tym serwisie. Kiedy jednak przeczytałem ponad 90 komentarzy zamieszczonych pod tekstem o meme.yahoo.com okazało się, że temu czemuś co robi Yahoo znacznie bliżej jest do kategorii mini blogów reprezentowanych przez tumblr.com.
To co wiadomo o Meme to, że serwis ten będzie dawał możliwość umieszczania zdjęć, linków, muzyki, filmów itp. Nie do końca jest jasne czy tekst będzie w jakikolwiek sposób limitowany. Nie ma to jednaj dużego znaczenia bo moim zdaniem cokolwiek co teraz powstaje jeśli chodzi o mini czy mikroblogi jest skazane na konkurowanie z twitterem, który daje nam wrażenie prowadzenia bloga.

Posiadanie własnego serwisu mini blogowego nie musi być wcale tak niedorzecznym pomysłem jak może się na początku wydawać (bo jak na razie wszyscy wierzą w niezniszczalność Twittera i to że w dłuższej perspektywie może on znacznie wpłynąć na popularność klasycznych blogów oraz mini blogów). Brazylia to świetny kierunek rozwoju, duże możliwości, internauci silnie angażują się w serwisy społecznościowe a Twitter z tego co pokazuje Ad Planner jest dopiero na rozbiegu.


Twitter w Brazylii już się rozpędza

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YahooTwitter