Świat

Newspond konkurent (ale jaki) dla Digg i Techmeme

Grzegorz Marczak
Newspond konkurent (ale jaki) dla Digg i Techmeme
13

Newspond wyrósł z podziemi i prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Serwis ten to agregator wiadomości, który do agregacji i oceny która wiadomości jest najpopularniejsza używa algorytmu nazwanego elektronicznym mózgiem. Mózg ten analizuje kiedy pojawił się artykuł, na jakich serwisach, jaka jest jego...

Newspond wyrósł z podziemi i prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Serwis ten to agregator wiadomości, który do agregacji i oceny która wiadomości jest najpopularniejsza używa algorytmu nazwanego elektronicznym mózgiem.

Mózg ten analizuje kiedy pojawił się artykuł, na jakich serwisach, jaka jest jego oglądalność, ile osób przeczytał ten artykuł itp. Na tej podstawie news może być zaklasyfikowany jako ciekawy do pojawienia się w serwisie.To co przyciąga uwagę w Newspond to jakość wykonania serwisu oraz niespotykany (a może trochę zakręcony? ) dotąd system komentarzy (proponuję go przetestować). Newspond w każdym elemencie jest moim zdaniem lepszy od lekko nieczytelnego Techmeme.com.
Czy serwis ten będzie w stanie rywalizować z Digg.com ? Na razie trudno jest to jednoznacznie stwierdzić, jeśli algorytm nie zawiedzie reszta strony jest dużym plusem w porównaniu z konkurencją.

Cokolwiek by nie napisać o tym serwisie nie odda to pietyzmu z jakim został on wykonany - chociażby dlatego polecam go przetestować.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

diggtechmemeagregator news