4

Yahoo obiecuje wprowadzić Video na Flickr.com

Yahoo po raz kolejny obiecuje wprowadzić możliwość dodawania filmów video na flickr.com. Napisałem o obietnicach dlatego bo nie jest to pierwszy raz kiedy serwis ten zapowiedział, że wprowadzi wktórce filmy – ostatnia informacja o video na flickr pojawiła się w maju 2007 roku – i też miało być “soon”. Flickr to jeden z moich ulubionych […]

Yahoo po raz kolejny obiecuje wprowadzić możliwość dodawania filmów video na flickr.com. Napisałem o obietnicach dlatego bo nie jest to pierwszy raz kiedy serwis ten zapowiedział, że wprowadzi wktórce filmy – ostatnia informacja o video na flickr pojawiła się w maju 2007 roku – i też miało być “soon”.

Flickr to jeden z moich ulubionych serwisów internetowych (pisałem już o tym klika razy), lubię ten serwis nie tylko za możliwości i usługę jaką świadczy (na naprawdę wysokim poziomie) ale również za to, że tworzą go ludzie z pasją. Zarówno sposób prowadzenia serwisu jak i projekt w jakie się angażują widać, że fotografia to dla nich nie tylko biznes.

Czym miało by być Video na Flickr ? – z pewnością nie będzie to rywal dla serwisów takich jak youtube i nie będzie ono miało zastąpić serwisu video od yahoo.

Patrząc na teraźniejszy kształt serwisu i ponad 23 milionową rzeszę użytkowników można powiedzieć, że filmy na flickr nie będą jedynie „hostowane” i, że autorzy serwisu będą potrafili wyciągnąć z nich „to coś” – tak jak to teraz robią ze zdjęciami.

Ciekawy jestem jak (jeśli) Flickr połączy filmy z zdjęciami ? Można wyobrazić sobie, że oprócz zdjęć z wycieczki zgromadzonych w jednym secie będziemy mogli dodać również film tworząc w ten sposób kompletne multimedialne archiwum z naszej podróży. Funkcjonalność taka jest raczej oczywista (a przynajmniej powinna być) – czy jednak flickr posunie się dalej chcąc gromadzić na przykład dzieła amatorów filmowych, amatorskie filmy dokumentalne itp ? – szczerze mówiąc na to liczę.

Nie wiadomo dokładnie czym filmy na flickr.com będą, nie wiadomo czy i kiedy będą (plotka mówi o miesiącu czasu), nie wiadomo ile to będzie kosztować – to co wiadomo to fakt, że wprowadzenie filmów na flickr będzie na pewno ciekawym wydarzeniem – a ja mam nadzieję, że mój ulubiony serwis nie ucierpi na tym za bardzo.