Świat

Yahoo i Microsoft - nie będzie wielkiego przejęcia.

Grzegorz Marczak
Yahoo i Microsoft - nie będzie wielkiego przejęcia.
2

Sobotnia wypowiedz Steva Ballmera po tym jak Yahoo odrzuciło podwyższoną o 5 miliardów ofertę Microsoftu na chwilę obecną kończy sprawę "wielkiego przejęcia": “After careful consideration, we believe the economics demanded by Yahoo do not make sense for us, and it is in the best interests of Micros...

Front entrance to building 17 on the main campus of the company's Redmond campus.Sobotnia wypowiedz Steva Ballmera po tym jak Yahoo odrzuciło podwyższoną o 5 miliardów ofertę Microsoftu na chwilę obecną kończy sprawę "wielkiego przejęcia":

“After careful consideration, we believe the economics demanded by Yahoo do not make sense for us, and it is in the best interests of Microsoft stockholders, employees and other stakeholders to withdraw our proposal.”

Microsoft mimo iż podniósł swoją ofertę do 33 USD za akcje nie odniósł sukcesu, podczas sobotnich rozmów Mr. Yang z Yahoo zdecydowanie odrzucił ofertę twierdząc, że nie będzie rozważał żadnych propozycji poniżej 37 USD za akcje.

Czy więc oznacza to koniec prób przejęcia Yahoo przez Microsoft ? - z pewnością na chwilę obecną tak. Microsoft musi dbać o swoich udziałowców, a przy tej kwocie każde podniesienie oferty musi być dobrze uzasadnione.

Tymczasem Yahoo musi teraz pokazać, że droga którą wybrał Yang była słuszna, z pewnością MS będzie obserwował akcje Yahoo i nie wykluczone, że za chwilę znowu o sobie przypomni, szczególnie w sytuacji kiedy akcje Yahoo zaczną spadać.

Przyzna, że podziwiam determinacje zarządu Yahoo oraz pewność, że są w stanie osiągnąć większe zyski niż oferował MS. Współpraca z Google może być jednym z elementów z którym Yahoo wiąże swoje nadzieje - ale czy to wystarczy aby zaspokoić oczekiwania akcjonariusz (należy pamiętać o tym, że MS zrobi wszystko aby nie dopuścić to współpracy tych dwóch firm)?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu