Smartfony

Xperia 1 III - oto co wiemy o superflagowcu od Sony

Krzysztof Rojek
Xperia 1 III - oto co wiemy o superflagowcu od Sony
30

Już za 2 tygodnie Sony pokaże, jakie telefony ze stajni japońskiego producenta będą walczyć o miano najlepszych flagowców 2021 roku. Wśród nich - Xperia 1 III.

Sezon na nowe smartfony w pełni. Swoją propozycje niedawno pokazał OnePlus, z początkiem roku oczywiście przywitaliśmy Samsunga, a i Xiaomi i Motorola nie próżnują. Dlatego naturalnie, że reszta producentów nie będzie chciała być w tyle, oferując klientom zeszłoroczne modele. Jednym z takich producentów jest Sony, które ze swoją linią 1 prezentuje kolejny flagowy model. Co o nim wiemy?

Sony Xperia 1 III - czego możemy się spodziewać?

Jeżeli chodzi o wygląd nowych Xperii, nikt nie ma złudzeń, że nie będziemy mieli tutaj rewolucji w stosunku do poprzednich dwóch inkarnacji smartfonów. Xperie zapewne zachowają swój bardzo wydłużony kształt, ekran w proporcjach 21:9 i wyjątkowy w porównaniu do innych urządzeń design. I to akurat plus, ponieważ dzięki temu telefony się wyróżniają. Jeżeli chodzi natomiast o to, co pod maską - tutaj przecieki wskazują, że będziemy mieli do czynienia z flagowcem kompletnym. Za działanie będzie odpowiadał, oczywiście, Snapdragon 888, któremu towarzyszyć będzie 12 bądź 16 GB pamięci RAM, a także 256/512 GB pamięci wewnętrznej - można spokojnie założyć, że UFS 3.1. Dużą zaletą telefonu ma być natomiast ekran - tutaj Sony ma postarać się o OLEDowy wyświetlacz 4K z 10-bitową głębią kolorów i odświeżaniem 120 Hz.

Oczywiście - flagowiec Sony nie mógł się obejść bez topowych aparatów. Od lat już Sony adresuje swoje smartfony do osób, które chcą od mobilnej fotografii czegoś więcej. Niestety, nie wiemy tu zbyt wiele o aparatach. Jedynym znaną sugestią jest to, że Sony w swoim zestawie aparatów wykorzysta soczewkę peryskopową, prawdopodobnie by osiągnąć spore przybliżenie rzędu dziesięciokrotnego zoomu.

Sony Xperia 1 III - kiedy premiera?

Jak wynika z informacji podanych przez samo Sony, premiera nowych produktów czeka nas już niedługo. 14 kwietnia w Japonii zorganizowana została konferencja, na których firma pokaże nowe produkty, w tym najprawdopodobniej właśnie nową Xperię 1 III. Czy wraz z nią pokazane zostaną pozostałe modele - 5 III i 10 III? O tym przekonamy się już za 2 tygodnie.

Sony Xperia 1 III - jaka będzie cena?

Niestety, o ile jakość flagowców Sony jest naprawdę wysoka, o tyle ich ceny są jeszcze wyższe. Wiele osób widziałoby w tym roku rozsądniej wycenione telefony, jednak przecieki sugerują, że nowy model może kosztować aż 8999 chińskich juanów, co oznacza około 1200 dolarów, czyli około 4700 zł.

Czy w 2021 wróci Xperia Compact?

Jednym z przecieków, który dotarł do nas na długo przed premierą, są plotki o możliwości przywrócenia do życia serii Compact. W świecie dużych ekranów wciąż są ludzie, którzy widzieliby mniejsze smartfony na sklepowych półkach. Nowy smartfon  miałby mieć ekran o przekątnej zaledwie 5,5 cala, więc odstawałby od reszty stawki dosyć mocno. Jeżeli jednak udałoby się umieścić tam komponenty godne flagowca, albo chociaż - mocnego średniaka oraz zaproponować dobrą cenę, myślę, że Xperia Compact znalazłaby spore grono fanów.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu