Smartfony

Prawdziwa bestia do grania - Xiaomi Black Shark 3. Jest też wersja Pro

Paweł Winiarski
Prawdziwa bestia do grania - Xiaomi Black Shark 3. Jest też wersja Pro
1

Xiaomi ma swoją linię gamingowych smartfonów, która właśnie doczekała się nowego przedstawiciela. Czy raczej dwóch nowych przedstawicieli, bo oprócz Black Shark 3 zapowiedziano również Black Shark 3 Pro 5G. Oba telefony robią wrażenie.

Podstawowa wersja Black Shark 3 ma dysponować ekranem o przekątnej 6,67 cala i rozdzielczości FullHD+. Pro natomiast dostanie 7,1 cala z rozdzielczością Quad HD+. Oba ekrany charakteryzują się odświeżaniem na poziomie 90 Hz, analiza dotyku będzie natomiast najwyższa na rynku - 270 Hz. Opóźnienie wynosić tu będzie 24 ms przy jednym palcu, przy kilku natomiast 28 ms.

Smartony napędzane będą Snapdragonem 865 z maksymalnym zestawem 12GB pamięci RAM LPDDR5 i "kanapkowym" systemem chłodzenia cieczą. W porównaniu z poprzednią generacją system ma charakteryzować się 50% lepszą wydajnością. Smartfony będą też posiadać Black Shark GameEngine i SolarCore, które sprawią, że gry załadują się szybciej, a skomplikowane sceny wirtualnych światów zadziałają jeszcze płynniej przy jednoczesnym mniejszym zużyciu prądu.

Smartfony nie zostały pozbawione aparatów. Możemy tu liczyć na główną soczewkę z matrycą 64 Mpix, szeroki kąt 120 stopni z matrycą 13 Mpix i 5 Mpix sensor głębi. Z przodu natomiast 20 Mpix aparat do selfie. Telefony będą posiadać tryb nocny Super Night z obsługą plików RAW oraz dwuzakresowe WiFi 6.

Bateria w Black Shark 3 to 4720 mAh z szybkim ładowaniem 65 W. Model Pro to natomiast 5000 mAh i da się go naładować w pełni w jedynie 38 minut.

Nie do końca wiem komu potrzebne są takie telefony i ten wyścig za mocą podczas grania na Androidzie uważam za trochę bezsensowne prężenie muskułów - ale jednak oba smartfony robią wrażenie. Na razie zapowiedziano je na rynek chiński.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu