Microsoft

Xbox One z jeszcze większą wydajnością GPU za sprawą nowego oprogramowania

Rafał Kurczyński
Xbox One z jeszcze większą wydajnością GPU za sprawą nowego oprogramowania
19

Konsola Xbox One jest bardzo dobrym urządzeniem, dla którego jedyną konkurencją na dzisiejszym rynku jest Sony ze swoim PlayStation 4, które na chwilę obecną sprzedaje się trochę lepiej. Rzeczą wiadomą jest tak, że urządzenie Sony posiada mocniejszą specyfikacje sprzętową, dzięki czemu działa tro...

Konsola Xbox One jest bardzo dobrym urządzeniem, dla którego jedyną konkurencją na dzisiejszym rynku jest Sony ze swoim PlayStation 4, które na chwilę obecną sprzedaje się trochę lepiej.

Rzeczą wiadomą jest tak, że urządzenie Sony posiada mocniejszą specyfikacje sprzętową, dzięki czemu działa trochę wydajniej. Jak się jednak okazuje, Microsoft nadal próbuje jeszcze bardziej zoptymalizować swoje oprogramowanie, dlatego też Xbox One z każdą kolejną aktualizacją pracuje coraz wydajniej, pomimo braku modyfikacji podzespołów konsoli.

Problemy z konsolą Microsoftu zaczęły się praktycznie od samego początku, ponieważ firma posiadająca gigantyczne ambicje pragnęła stworzyć coś więcej jak konsolę do gier - chcieli zrobić multimedialne centrum domu, jednak zapomnieli o kluczowej dla tego sprzętu cechy - o wydajnych podzespołach do gier, dlatego też, za cenę konsoli + multimedialnego centrum rozrywki płacimy więcej, jak za potężniejszego PlayStation 4, który przy okazji jest produktem bez gwałtownych rewolucji, ponieważ kto kupuje konsolę do gier, aby oglądać na seriale (wiem, na PlayStation 4 też można to robić, ale konsolę promują przede wszystkim, jako konsolę)?

Niedawne wiadomości z obozu Microsoftu były zadowalające - "Stworzymy tańszą wersję Xboxa One, który nie będzie posiadać w standardzie sensora Kinect" - a jego cena miała wynosić 399 dolarów.

Jako, że nowsze konsola będzie znacznie odciążona, będzie posiadała więcej zasobów mocy, które będzie można przekazać bezpośrednio do gier, co zostało potwierdzone. Zasoby mocy, o których mówimy, to około 10% dodatkowej wydajności GPU, dzięki czemu, twórcy gier na Xbox One będą mogli wykorzystać tak niewielki skok wydajności do stworzenia jeszcze lepszych gier konsolowych. Naturalnie, w osiągnięciu tego wyniku pomoże najnowsza aktualizacja oprogramowania konsoli, która wniesie nowe poprawki do przerobionego Windowsa 8 znajdującego się na dysku Xboxa One.

Odkąd jestem posiadaczem PlayStation 3, jestem pewien, że stanę się również posiadaczem PlayStation 4, jednak wiem, że konsola Microsoftu jest bardzo dobrym produktem, który posiada dziesiątki unikatowych, ekskluzywnych gier, w które warto zagrać. Zamierzacie zakupić nowego Xboxa?

Źródło informacji: VG247; Grafiki: EC.AID, TechnoBuffalo;

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu