Gry

Wyniki Ubisoftu mówią jasno - PlayStation 4 góruje nad innymi konsolami

Paweł Winiarski
Wyniki Ubisoftu mówią jasno - PlayStation 4 góruje nad innymi konsolami
41

To, że popularność PlayStation 4 jest zdecydowanie większa od popularności Xboxa One nikogo już nie dziwi. Nietrafione dzielenie świata na strefy przy premierze, niekonsekwentna polityka względem Kinecta i rynku wtórnego. Gracze stracili zaufanie. Widać to też po wynikach sprzedaży gier Ubisoftu....

To, że popularność PlayStation 4 jest zdecydowanie większa od popularności Xboxa One nikogo już nie dziwi. Nietrafione dzielenie świata na strefy przy premierze, niekonsekwentna polityka względem Kinecta i rynku wtórnego. Gracze stracili zaufanie. Widać to też po wynikach sprzedaży gier Ubisoftu.

Ubisoft trzyma ostatnio sztamę z Sony i po takich wyliczeniach raczej tylko zacieśni relację z Japończykami. W ostatnim kwartale fiskalnym gry od Ubisoftu przeznaczone na PlayStation 4 to aż 27 procent całej sprzedaży. Dużo, mało? Zdecydowanie większe wrażenie owe 27 procent robią w zestawieniu z wynikami dotyczącymi pozostałych konsol.

27% PS4 to więcej niż sprzedaż gier Ubi na Xboxa One i Xboksa 360 - razem wziętych. Każda z platform Microsoftu to jedynie 11%. Zapytacie na pewno gdzie PC-ty? 23%, czyli mniej niż PlayStation 4. Chyba nikogo nie powinno więc już dziwić to, że kolejne gry Ubisoftu w wersjach na komputery osobiste zaczynają być traktowane po macoszemu. Nie na nich koncern zarabia najwięcej. Ale z drugiej strony pozostaje nadzieja, że będzie lepiej. PC-towe 23% to wynik lepszy niż rok temu. Generalnie natomiast wyniki finansowe Ubisoftu są niższe niż w pierwszym kwartale ubiegłego roku.

Zapewne zauważyliście, że pozycja PS4 na konsolowym rynku sprawiła, iż od jakiegoś czasu coraz więcej zewnętrznych firm zajmujących się produkcją i dystrybucją gier zawiera umowy z Sony. Takie gry jak Destiny, Call of Duty czy Street Fighter 5 oferują lub oferować będą posiadaczom konsol PlayStation 4 dodatkową zawartość lub wcześniejszy dostęp do dodatków. I to może być powód, do wyboru PS4 przez osoby planujące zakup konsoli obecnej generacji. Co ostatecznie jeszcze bardziej umocni pozycję sprzętu Sony - i koło się zamyka.

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu