Felietony

Wynajmij sobie wirtualnego ochroniarza za oszczędności po obniżce cen w Steam

Jan Rybczyński
Wynajmij sobie wirtualnego ochroniarza za oszczędności po obniżce cen w Steam
6

Na największej platformie cyfrowej dystrybucji gier - Steam, trwa właśnie 4 dniowa wyprzedaż. Jeden dzień promocji mamy już za sobą, ale przed nami wciąż dużo ciekawych okazji. Każdego dnia trwania promocji, na główną stronę Steam trafia 12 wybranych pozycji, które są najbardziej przecenione. Oprócz...

Na największej platformie cyfrowej dystrybucji gier - Steam, trwa właśnie 4 dniowa wyprzedaż. Jeden dzień promocji mamy już za sobą, ale przed nami wciąż dużo ciekawych okazji. Każdego dnia trwania promocji, na główną stronę Steam trafia 12 wybranych pozycji, które są najbardziej przecenione. Oprócz tego 100 innych gier również można nabyć po znacznie niższych cenach, chociaż nie aż tak niskich, ja wspomniana 12.

Dodatkowo w internecie pojawiła się ciekawa forma usługi dla graczy. Każdy chętny może wynająć sobie ochroniarza w sieciowych strzelaninach, takich jak Battlefield czy Call of Duty.

Promocje na Steam zwykle są dość spektakularne. Nie rzadko można kupić całkiem niedawno wydane tytuły za połowę mniejszą cenę niż najtańsze pudełkowe wersje gier, nawet biorąc pod uwagę serwisy aukcyjne. W momencie publikacji tego artykułu zostało jeszcze niecałe 7 godzin, po czym zestaw 12 wybranych do największej obniżki gier zostanie zmieniony. Ostatnia partia gier zostanie zaprezentowana w sobotę wieczorem i będzie dostępna w sprzedaży do ok. godziny 19:00 w niedzielę.

Najciekawsze dzisiaj przecenione tytuły:

- Fallout New Vegas za nieco ponad 20zł

- Zestaw dwóch pierwszych części serii Monkey Island z poprawianą grafiką, za również niewiele ponad 20zł (praktycznie już niedostępne w wersji pudełkowej)

- Sniper: Ghost Warrior - gra polskiej produkcji, za niecałe 30 zł

Zeno Clash - w cenie ok 15 zł, jest to gra z widokiem pierwszej osoby, która wyróżnia się bardzo nietypowym klimatem i dużym naciskiem na walkę wręcz. Polecam osobom chcącym doświadczyć czegoś zupełnie zwariowanego.

- Total War Mega Pack - zestaw wszystkich gier i dodatków z serii Total War w okolicach 50zł

Pełną listę 12 gier można zobaczyć na stronie głównej Steam. Osoby zainteresowane listą wszystkich 100 przecenionych gier, zapraszam pod ten adres.

Co zatem zrobić z zaoszczędzonymi pieniędzmi? Można oczywiście kupić więcej gier lub... wynająć ochroniarza, który będzie nas osłaniał w sieciowych strzelankach typu Call of Duty czy Battelfield. Taką dość nietypową ofertę złożył użytkownik Toby Smith, na Fivesquids - serwisie na którym ludzie oferują najrozmaitsze usługi w cenie 5 funtów - a dokładnie tyle kosztuje 30 minut pracy takiego bodyguarda, nie licząc czasu potrzebnego na dołączenie do gry.

Rola Toby'ego będzie sprowadzała się do pilnowania naszych pleców, odciągania od nas wrogów, chronienia w czasie kiedy będziemy strzelać z naszej snajperki itd. W razie potrzeby nawet odda za nas swoje wirtualne życie :-). Oferta dotyczy gier na konsole Xbox.

Po co komu taka usługa? Czy rolę takiego ochroniarza nie powinni spełniać, za darmo, nasi znajomi z drużny z którymi gramy? Oczywiście, ale jak to wiadomo, różnie z tym bywa. Jeśli komuś bardzo zależy na jak najszybszym podbiciu swoich statystyk ilości zabitych w stosunku do zgonów, pewnie zapłaci. Jeśli ktoś bardzo chce zacząć grać, ale z powodu braku umiejętności ciągle ginie, może również będzie dostatecznie zdesperowany, żeby zgłosić się po tego rodzaju odpłatną pomoc.

Ciekaw jestem czy korzystanie z tego rodzaju usługi będzie postrzegane jako forma oszukiwania. Ja tam po prostu nie gram w gry, w których mi całkiem nie idzie, bo nie sprawiają mi przyjemności.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

usługipromocjeGrysteam