Apple

Apple wymienia za darmo baterie w MacBookach. Ruszył nowy program serwisowy

Kamil Świtalski
Apple wymienia za darmo baterie w MacBookach. Ruszył nowy program serwisowy
19

Apple ruszyło z nowym programem naprawczym baterii. Tym razem zostały nim objęte Macbooki Pro z lat 2016-2017.

Apple przyzwyczaiło nas już do tego, że w przypadku wpadek z ich strony — oferują specjalne programy wymiany, które wszystkim poszkodowanym pozwalają nawet po wygaśnięciu gwarancji, bez dodatkowych opłat, serwisować produkt w autoryzowanych punktach. Tym razem problematycznymi okazały się komputery Macbook Pro z 2016 i 2017 roku. Problem dotyczy ładowania — a dokładniej niemożności naładowania sprzętu powyżej jednego procenta. Jeżeli posiadacie komputer Apple z tego okresu i nie wiecie czy Was także dotyczy ten problem, to najłatwiej będzie to skontrolować podpatrując kondycję baterii. Gdy zobaczycie tam komunikat "Zalecany serwis" to znak, że warto umówić wizytę u specjalistów i oddać go ekspertyzie. W przypadku potwierdzenia przez serwisanta problemu kwalifikującego do programu - będzie ona wymieniona bezpłatnie.

Darmowa wymiana baterii w komputerach Macbook Pro z 2016 i 2017 roku - które modele są objęte programem?

Jak już wspomniałem - problem występuje w Macbookach Pro które zadebiutowały w 2016 i 2017 roku. Są to, kolejno:

  • MacBook Pro (13-­calowy, 2016 r., dwa porty Thunderbolt 3)
  • MacBook Pro (13-calowy, 2017 r., dwa porty Thunderbolt 3)
  • MacBook Pro (13-­calowy, 2016 r., cztery porty Thunderbolt 3)
  • MacBook Pro (13­-calowy, 2017 r., cztery porty Thunderbolt 3)
  • MacBook Pro (15-calowy, 2016 r.)
  • MacBook Pro (15-calowy, 2017 r.).

Jak sprawdzić kondycję baterii w Macbooku Pro, by dowiedzieć się, czy komputer może kwalifikować się do darmowej wymiany baterii?

Jeżeli Macbook Pro nie ładuje się komuś powyżej jednego procenta — to prawdopodobnie doskonale zdaje sobie z tego sprawę, bo przecież typowo mobilny sprzęt nagle musiał stać się takim... niemalże stacjonarnym. Bez ładowarki ani rusz. Ale jeżeli nie jesteście pewni i chcielibyście się wcześniej upewnić przed wizytą w seriwsie, to bez problemu możecie sprawdzić kondycję baterii w systemie macOS. Jak to zrobić?

  • W systemie macOS Big Sur wybierz menu Apple  > Preferencje systemowe, kliknij pozycję Bateria, wybierz pozycję Bateria na pasku bocznym, a następnie kliknij pozycję Kondycja baterii.
  • W systemie macOS Catalina lub starszym przytrzymaj klawisz Option i kliknij ikonę baterii na pasku menu, aby wyświetlić menu statusu baterii.

— i tak jak wspomniałem wyżej, w wadliwej partii widnieć będzie status "Zalecany serwis".

Jak widać - produkty Apple nie są bez skazy. Firma regularnie oferuje programy naprawcze/wymiany, bo cały czas okazuje się, że któraś partia ma usterki. Na plus — zdecydowanie — łatwość dostępu, bo tak naprawdę nie ważne w której części świata jesteśmy, autoryzowane serwisy zrealizują naprawę bez zająknięcia. Chociaż czasem warto mieć na uwadze potencjalne problemy i fakt, że czas naprawy potrafi się wydłużyć. Sam to przeżyłem w zeszłym roku, o czym więcej przeczytacie we wpisie Naprawa sprzętów Apple w Polsce to kpina. Serwis próbował mnie naciągnąć na 2200 zł za uszkodzenie matrycy, które było jego winą.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu