Felietony

Wykopowicze znaleźli kolejny przekręt na Grouponie. Ponad 3000 osób kupiło bubla a nie pendrive 128 GB?

Grzegorz Marczak
Wykopowicze znaleźli kolejny przekręt na Grouponie. Ponad 3000 osób kupiło bubla a nie pendrive 128 GB?
46

Trzeba przyznać, że społeczność Wykopu mimo iż często dokuczliwa i dla niektórych drażliwa to jednak ma talent do wyszukiwania i bezlitosnego nagłaśniania wszelkiego rodzaju przekrętów nie tylko w internecie. Tym razem wykopowicze wzięli na celownik super ofertę Groupona. Ponad 3000 osób kupiło b...

Trzeba przyznać, że społeczność Wykopu mimo iż często dokuczliwa i dla niektórych drażliwa to jednak ma talent do wyszukiwania i bezlitosnego nagłaśniania wszelkiego rodzaju przekrętów nie tylko w internecie. Tym razem wykopowicze wzięli na celownik super ofertę Groupona.

Ponad 3000 osób kupiło bowiem PenDrive o pojemności 128 GB za jedyne 79 PLN. Niestety z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że jest to urządzenie z sztucznie powiększoną pamięcią które nigdy nie przyjmie 128 GB danych.

Wykopowicze zadzwonili już do przedstawiciela Groupona aby poinformować o swoich wątpliwościach i podobno firma już weryfikuje ofertę. Już to jednak w tym przypadku trochę za późno bo sprzedaż została zamknięta.

Dziwne w całej sytuacji jest to, że firma sprzedająca ten sprzęt ma na Allegro (na działającym koncie bo jedno zostało =16881157&type=fb_all&feedback_type=fb_recvd_neg>już zdaje się zablokowane) ma ponad 70 negatywnych komentarzy głównie związanych właśnie z pendrivami, a Groupon przepuszcza mimo to ofertę tej firmy i produktu tej samej kategorii.Jak więc wygląda weryfikacja dostawców przez Groupona? Markowy PenDrive 32GB to cena średnio od 150 PLN wzwyż (Allegro), czy więc 78 PLN za kila razy większą pojemność nie wzbudza niepokoju? Przecież nie trzeba znać się na aspektach technicznych aby dojść do wniosku, że w tej cenie może to być produkt niskiej jakości lub po prostu nie działający bubel. A chyba nie takie produkty chce sprzedawać Groupon?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

zakupy grupoweGroupon