Felietony

Wyciek zdjęć Note’a 4

Filip Żyro
Wyciek zdjęć Note’a 4
28

Chyba powoli przyzwyczajamy się, że najwięksi producenci telefonów co roku będą przedstawiali najmocniejsze modele swoich słuchawek. Ba, można powiedzieć, że tak naprawdę Samsung jest w stanie pokazać dwa takie modele, bowiem ciężko ocenić czy to seria Note czy Galaxy są u koreańskiego producenta to...

Chyba powoli przyzwyczajamy się, że najwięksi producenci telefonów co roku będą przedstawiali najmocniejsze modele swoich słuchawek. Ba, można powiedzieć, że tak naprawdę Samsung jest w stanie pokazać dwa takie modele, bowiem ciężko ocenić czy to seria Note czy Galaxy są u koreańskiego producenta topowym produktem. Ledwo co opadło napięcie po premierze Galaxy S 5, a już możemy przygotowywać się do kolejnej premiery nowego telefonu ze stajni Samsunga.

Note 4 prawdopodobnie pojawi się na rynku w ciągu miesiąca. Dużo mówi się, że na półkach sklepowych znajdziemy go już 15 września. Do tej pory nie trafiłem jednak na materiały tak wiarygodne, jak zdjęcia przedstawione przez serwis Gsmarena, które najprawdopodobniej zdradzają jak będzie wyglądał następca Note'a 3.

Na zdjęciach, które znajdziecie poniżej, widzimy słuchawkę, która wyglądem bardzo zbliżona jest do swojego poprzednika. Jednak tym co może być godne odnotowania, to tył telefonu, który został wykonany z nowych materiałów, dotąd nie spotykanych u Samsunga. Tylna strona telefonu na zdjęciach sprawia wrażenia bycia zrobionej z materiału imitującego skórę. Drugim elementem, który może przykuwać uwagę, jest metalowa obwódka obudowy, która sprawia że telefon wygląda solidniej i bardziej ekskluzywnie. Do tej pory Samsung chętnie stawiał na różne rodzaje plastików. Czy jest to zatem zmiana strategii producenta, który postanowił posłuchać swoich konsumentów, postulujących o telefony wykonane z materiałów wyższej jakości? Bardzo możliwe.

Na zdjęciach można również zauważyć, że w telefonie został umieszczony sensor mierzący puls, którego ostatnio Samsung lubi wkładać do swoich telefonów. Oczywistym jest, że producent raz opracowaną technologię będzie starał wykorzystać się w jak największej ilości swoich urządzeń. Wszystko wskazuje również, zet Note nie zmieni rozmiarów wyświetlacza pozostając przy 5,7 calowym ekranie, który prawdopodobnie otrzyma nową rozdzielczość.

Ciężko jednoznacznie ocenić czy są to rzeczywiste zdjęcia Note 4. Jestem jednak praktycznie pewien, że zdjęcia na które patrzymy, to przeciek ujawniający prawdziwe oblicze najnowszej odsłony biznesowego telefonu Samsunga. Koreański producent najprawdopodobniej pokaże Note'a 4 w ciągu niecałego miesiąca na konferencji 3 września. Wówczas będziemy mogli zweryfikować prawdziwość zdjęć.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu