Gry

Wyciek dokumentów produkcyjnych Wiedźmina 3 - jest oświadczenie CD Projekt RED

Paweł Kozierkiewicz
Wyciek dokumentów produkcyjnych Wiedźmina 3 - jest oświadczenie CD Projekt RED
16

Wczoraj jak grom z jasnego nieba gruchnęła informacja, że osoba nieuprawniona dobrała się do wewnętrznych dokumentów CD Projekt RED zawierających mnóstwo informacji dotyczących powstającego Wiedźmina 3. Firma postanowiła opublikować stosowne oświadczenie w tym temacie. Dla niezorientowanych. Do s...

Wczoraj jak grom z jasnego nieba gruchnęła informacja, że osoba nieuprawniona dobrała się do wewnętrznych dokumentów CD Projekt RED zawierających mnóstwo informacji dotyczących powstającego Wiedźmina 3. Firma postanowiła opublikować stosowne oświadczenie w tym temacie.

Dla niezorientowanych. Do sieci trafiły pliki zawierające m.in. opisy postaci, bestiariusz, rozpisane poszczególne zadania główne i poboczne oraz scenariusze zakończeń wiedźmińskiej sagi. Osoba, która dostała się do tych materiałów wpierw uzyskała dostęp do e-maila jednego z pracowników studia, a stamtąd do dysku Google, gdzie znajdowały się rzeczone pliki.

Całość zajścia CD Projekt RED skomentował w lakonicznym oświadczeniu:

W wyniku obejścia naszego systemu zabezpieczeń do sieci przedostał się szereg plików dokumentujących proces produkcyjny gry Wiedźmin 3: Dziki Gon z różnych okresów developmentu. Część z nich zawiera informacje na temat fabuły Wiedźmina. Prosimy o cierpliwość i przestrzegamy graczy przed czytaniem ujawnionych informacji, ponieważ mogą one zmniejszyć przyjemność z samodzielnego odkrywania gry. Ujawnienie dokumentów w żaden sposób nie wpływa na harmonogram prowadzonych prac.

Najważniejsze jest to, że całe zajście nie będzie miało wpływu na termin wydania gry. Zadaliśmy też przedstawicielowi firmy pytanie, czy planowane są jakieś zmiany w fabule gry, które zniwelowałyby efekt wycieku, jednak nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi w tym temacie.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu