Gry

„Afera podsłuchowa” w CD Projekt RED – ważne informacje o Wiedźminie 3 wyciekają do sieci

Paweł Kozierkiewicz
„Afera podsłuchowa” w CD Projekt RED – ważne informacje o Wiedźminie 3 wyciekają do sieci
76

Wiele wskazuje na to, że na skutek ataku, ktoś dostał się do wewnętrznego dysku Google należącego do CD Projekt RED, a tam znalazł całe mnóstwo dokumentów, w tym takie, które opisują zakończenia gry. Na razie w ramach dowodów na to, że nie jest to ściema, można zobaczyć kilka zrzutów ekranowych –...

Wiele wskazuje na to, że na skutek ataku, ktoś dostał się do wewnętrznego dysku Google należącego do CD Projekt RED, a tam znalazł całe mnóstwo dokumentów, w tym takie, które opisują zakończenia gry.

Na razie w ramach dowodów na to, że nie jest to ściema, można zobaczyć kilka zrzutów ekranowych – wygląd masek, Geralt stojący w wodzie, opisy kilku stworów z bestiariusza. W udostępnionym dysku Google Drive znajdowały się jednak o wiele ważniejsze dokumenty tj., opisy zadań głównych i pobocznych, sylwetki bohaterów niezależnych oraz rozpisane zakończenia sagi wiedźmińskiej. Być może osoby, które dostały się do tych materiałów zechcą w pewnym momencie ujawnić, w jaki sposób twórcy gry zechcą ukończyć przygody Geralta z Rivii. Miejcie się więc na baczności.

Osoba odpowiedzialna za wykradzenie danych przyznała, że wpierw uzyskała dostęp do e-maila jednego z pracowników CD Projekt RED, a stamtąd była już prosta droga do firmowego Google Drive.

To nie pierwsza tego typu awantura. Najsłynniejszym wyciekiem w historii branży gier było wykradzenie kodu źródłowego Half-Life’a 2, które miało miejsce 2 października 2003 roku. Ujawniło ono, że produkcja Valve była daleka od ukończenia.

[Aktualizacja] Pojawiło się oświadczenie CD ProjektRED, które możecie przeczytać tutaj.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu