Aplikacje webowe

Wunderlist 3 z synchronizacją w czasie rzeczywistym, publicznymi listami i nowym interfejsem

TP
Tomasz Popielarczyk
7

Wunderlist to bez wątpienia jedno z ciekawszych narzędzi do zarządzania listami zadań. Od 2010 roku usługa zgromadziła przy sobie liczne, 8-milionowe grono użytkowników, a to pozwala jej się sukcesywnie rozwijać. Najnowsza, oznaczona numerkiem 3 wersja platformy wnosi szereg bardzo interesujących no...

Wunderlist to bez wątpienia jedno z ciekawszych narzędzi do zarządzania listami zadań. Od 2010 roku usługa zgromadziła przy sobie liczne, 8-milionowe grono użytkowników, a to pozwala jej się sukcesywnie rozwijać. Najnowsza, oznaczona numerkiem 3 wersja platformy wnosi szereg bardzo interesujących nowości, z synchronizacją w czasie rzeczywistym i odświeżonym, nowoczesnym interfejsem.

Łącznie twórcy chwalą się 60 usprawnieniami i zmianami, które zostały wprowadzone do usługi. Ma to być tym samym największa aktualizacja od momentu narodzin Wunderlist. Twórcy skupili się na najważniejszych elementach działania platformy, czego rezultaty są wymierne. Przyznam szczerze, że aż sam się przez chwilę zacząłem zastanawiać, czy nie warto dać jej jeszcze jednej szansy i zainstalować na smartfonie.

https://www.youtube.com/watch?v=4KIlt1ZPxU0

Synchronizacja to w takich usługach jeden z najważniejszych aspektów działania. Dotąd w Wunderlist było z tym różnie, ale na pewno nie mogliśmy liczyć na to, że dodane na smartfonie zadanie błyskawicznie pojawi się na wszystkich innych urządzeniach. Teraz możemy. Wunderlist 3 to nowy, działający w czasie rzeczywistym mechanizm synchronizacji, który otwiera twórcom również drogę do innych możliwości. W oparciu o niego z czasem mają powstać nowe funkcje, jak np. integracja Wunderlist z innymi, zewnętrznymi usługami, z których korzystają użytkownicy.

ipad@2x

Nowa wersja to również nowy interfejs. Każda z aplikacji Wunderlist doczekała się mniejszego lub większego liftingu. Twórcy obrali nieco inny kierunek, rezygnując z wodotrysków i stawiając na prostotę oraz minimalizm. W efekcie udało się stworzyć naprawdę przyjemną dla oka i w miarę spójną (jak na liczbę platform i ich zróżnicowanie) oprawę wizualną, która powinna zadowolić nawet największych malkontentów.

public@2x

Usprawnień doczekał się ponadto model udostępniania treści innym użytkownikom. Teraz czynność ta ma się odbywać błyskawicznie i być dostępna tuż po utworzeniu listy. Praktyczną nowością może się okazać mechanizm publicznych list. Działa on w sposób bardzo prosty, generując nam link, którym możemy się dzielić z innymi użytkownikami. Ci, po otworzeniu strony w przeglądarce nie tylko zobaczą treść naszych zadań (lub czegokolwiek innego), ale również będą mogli zaimportować je do swojego konta Wunderlist.

windows@2x

Twórcy Wunderlist mają też dobrą informację dla użytkowników Windowsa 8.1 oraz Windowsa Phone. Aplikacje dla tych systemów nie doczekały się jeszcze aktualizacji z prostego powodu - wprowadzona zostanie bowiem zupełnie nowa wersja działająca wg modelu Universal App, a więc spokojnie uruchomimy ją zarówno na desktopach jak i smartfonach. Według zapewnień, program jest już niemalże gotowy, a premiera nastąpi na dniach.

Czy Wunderlist to aktualnie najlepsza usługa do zarządzania listami? Cóż, konkurencja na tym polu jest dość duża. Weźmy chociażby świetne Any.do, albo równie rozbudowany Todoist. Swoich sił próbują tutaj nawet Polacy z usługą EveryDay. Jest zatem w czym wybierać. Niemniej na Wunderlist zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Skala nowości oraz dynamika zmian robią wrażenie oraz dają nadzieję na to, że usługa nie popadnie w stagancję i będzie stale konkurencyjna.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu