Polska

Po przejęciu Polskiego Busa przez FlixBusa wracają przejazdy za złotówkę, tfu, za 99 groszy

Grzegorz Ułan
Po przejęciu Polskiego Busa przez FlixBusa wracają przejazdy za złotówkę, tfu, za 99 groszy
15

Po przejęciu i stopniowym wygaszaniu marki Polski Bus przez FlixBus, przyszedł czas na pierwszą promocję w przejazdach autokarowych, które są poprawioną kopią przejętego przewoźnika, który dla określonej puli biletów ustalał cenę w przedsprzedaży na 1 zł. FlixBus ją poprawił o jeden grosz.

Promocja obowiązuje we wszystkich połączeniach pomiędzy 12 a 26 marca, najtańszy bilet można wyhaczyć za 99 groszy i rzeczywiście jest to możliwe, sprawdzałem godzinę temu. Jest też sporo kursów za 1,98 zł. To naprawdę działa.

W przypadku przejazdów międzynarodowych najtańsze bilety dostępne są w cenie od 4,99 zł. Tak jak informowałem Was w poprzednim wpisie, strona Polskiego Busa już nie działa, więc aby je zakupić musimy udać się na stronę z wyszukiwarką połączeń na FlixBus i tam zarezerwowac swój przejazd na wybranej trasie.

Jak przekonują przedstawiciele FlixBusa, zmiany te dają polskim podróżującym nowe udogodnienia, miedzy innymi:

  • odprawę dzięki biletom w postaci QR kodu, skanowanego przez kierowcę,
  • aplikację mobilną, z dotychczasową siatką Polskiego Busa i narzędziem „Twój przystanek”, ułatwiającym zlokalizowanie przystanku autobusowego oraz dotarcie do niego dzięki funkcji nawigacji,
  • powiadomienia push/SMS wysyłane w przypadku opóźnienia autobusu powyżej 15 minut, z informacją o ewentualnych dalszych przesiadkach.

Z ważnych jeszcze informacji dla klientów Polskiego Busa, bilety zakupione w poprzednim systemie nie tracą ważności aż do letniej zmiany rozkładu jazdy FlixBusa. Potwierdzona została też teraz informacja, że rezerwacja miejsc nie jest jeszcze dostępna dla polskich podróżnych. Aktualnie testowana jest na 12 liniach europejskich, a w Polsce dostępna będzie wprawdzie jeszcze w tym roku, ale w bliżej nieokreślonym terminie.

Źródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu