Polska

Samochody marki Audi po raz pierwszy w Polsce dostępne w usłudze car sharing w Poznaniu

Grzegorz Ułan
Samochody marki Audi po raz pierwszy w Polsce dostępne w usłudze car sharing w Poznaniu
0

Dziś informowałem Was o nowej formie poruszania się po mieście w Łodzi czy na Śląsku, gdzie Uber udostępnił właśnie usługę UberSELECT, okazuje się że i mieszkańcy Poznania od początku marca mogą korzystać z usługi car sharing udostępnionej przez 4Mobility. Fanów marki Audi ucieszy fakt, że to samochody tej firmy jako pierwsze wyjadą na ulice Poznania. To pierwsza usługa car sharingu w Polce z samochodami Audi.

O 4Mobility pisaliśmy Wam ponad dwa lata temu, kiedy to swój debiut mieli w Warszawie, teraz otwierają się na Poznań i udostępniają swoje usługi mieszkaniom tego miasta w dwóch modelach otwartym i bazowym.

Model otwarty to tradycyjny system wypożyczalni na minuty, gdzie wypożyczamy i zostawiamy auto w dowolnym miejscu w strefie miejskiego parkowania. Tutaj rezerwujemy auto w aplikacji, po czym mamy 15 minut na odblokowanie go i ruszenie w drogę. Model bazowy natomiast, polega na wypożyczeniu auta z dostępnych w mieści baz 4Mobility, tutaj z kolei możemy zarezerwować auto z wyprzedzeniem 10 dni.

Paweł Błaszczak, prezes zarządu 4Mobility:

4Mobility nieustannie poszukuje nowych możliwości rozwoju – zarówno w zakresie zasięgu usługi, jak i dywersyfikacji oferty. Audi to producent samochodów klasy premium, a my jako 4Mobility chcemy się wyróżniać na rynku, więc partnerstwo z tą marką jest dla nas naturalnym wyborem. To zaszczyt, ale także motywacja do nieustannej pracy nad dalszym rozwojem firmy. Obecnie nasze wysiłki skoncentrowane są na rozbudowie floty aut oraz coraz lepszej dostępności usługi. Teraz dzięki współpracy z Audi także mieszkańcy Poznania będą mieli łatwy dostęp do komfortowej alternatywy przemieszania się po mieście.

Początkowo dostępnych będzie do wypożyczenia na minuty 30 samochodów Audi A3 i Audi Q3, ale baza ma być powiększana sukcesywnie w miarę wzrostu zapotrzebowania. Co do wypożyczania w systemie bazowym, na start udostępnione zostały 4 punkty odbioru i zwrotu aut, ale tu równie zapowiedziano zwiększenie ich liczby z czasem.

Żródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu