Polska

Macie jeszcze konto na Naszej Klasie? Sprawdźcie czy Wasze dane nie są dostępne w Google

Grzegorz Ułan
Macie jeszcze konto na Naszej Klasie? Sprawdźcie czy Wasze dane nie są dostępne w Google
12

Jeden z użytkowników Wykopu sprawdził w Google, czy aby profile użytkowników NK.pl nie są indeksowane w popularnych wyszukiwarkach, wraz z imieniem i nazwiskiem, ze zdjęciami czy innymi wrażliwymi danymi. Miałoby to mieć związek z niedawną zmianą layoutu serwisu.

Niby nic wielkiego, cały Facebook jest w Google. Ale tu mamy pewną różnicę, NK.pl to jest zamknięty serwis, jego zasoby nie były do tej pory dostępne bez zalogowania, a co za tym idzie użytkownicy, którzy porzucili NK.pl wiele lat temu mogą być nieświadomi tego, że są teraz łatwo wyszukiwani w wyszukiwarkach, bez konieczności zakładania konta i logowania się na NK.pl.

Czy to naprawdę duży problem? I tak i nie, jeśli ktoś przed odejściem zadbał o wyłączenie z publicznego widoku swoich danych, pewnie nie ma się czym martwić, ale na przykład taka niewiasta, którą przypadkiem znalazłem już raczej tak.

Tak więc sprawdźcie w Google, czy i Waszych profili nie widać, jak tak to wykasujcie konto albo poblokujcie wrażliwe dane. Wystarczy wpisać w Google: site:nk.pl imię i nazwisko. Jeśli nie wyświetli Waszego konta, warto i tak zadbać o blokadę, bo być może akurat Wasze konto nie jest jeszcze zaindeksowane, a co się może niedługo zmienić.

Źródło: Wykop.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu