Polska

Warszawa w płomieniach III wojny światowej. Zobaczymy ją w nowej polskiej grze

Paweł Winiarski
Warszawa w płomieniach III wojny światowej. Zobaczymy ją w nowej polskiej grze
3

Różnie bywało z grami przedstawiającymi nasz kraj, również z tymi polskimi. Po obejrzeniu zwiastuna World War 3 od gliwickiego studia The Farm 51 jestem jednak pełen nadziei, zapowiada się niezła strzelanka, w której będziemy toczyć boje między budynkami współczesnej Warszawy.

Kojarzycie The Farm 51? Jeśli nie, koniecznie zobaczcie materiał wideo, jaki przywiozłem z tego gliwickiego studia. Polska ekipa zeskanowała mnie i przeniosła do komputera.

A wszystko to w ramach przedpremierowego pokazu gry Get Even, którą prawie rok temu recenzował dla Was Tomek.

W trakcie wizyty pytałem jaka będzie kolejna produkcja studia i jak możecie się domyślić, nikt nie puścił pary z ust. Ale już wiemy - to współczesna strzelanka World War 3, która jeszcze w tym roku trafi do Steam Early Access. Docelowo ma dotrzeć również na konsole - PS4 i Xbox One.

Warszawa w ogniu walk

Tym razem nie będziemy cofać się w czasie i oglądać historycznych wydarzeń z udziałem polskiej stolicy. World War 3 to bardzo niedaleka przyszłość, a w zasadzie teraźniejszość - akcja rozgrywać się będzie w trzech miastach. Warszawie, Berlinie i Moskwie - ma pojawić się ponadto Smoleńsk. Na grafikach promocyjnych widać Dworzec Centralny i Pałac Kultury - zniszczone budynki, pośród których będziemy toczyć walki. Już za sam setting gra trafia u mnie na listę najciekawszych nadchodzących tytułów.

Produkcja ma stawiać przede wszystkim na sieciowe starcia i wykorzystywać pojazdy. Otrzyma również tryb battle royale, który gliwickie studio postanowiło nazwać Recon. Co więcej, specjalna taktyczna mapa opisze aktualne działania na wirtualnych liniach frontu, co jak rozumiem ma sprawić, że gracze będą chcieli wracać do tej produkcji i oddadzą się jej tak mocno jak największym i najpopularniejszym sieciowym strzelankom.

The Farm 51 nie jest czołówką jeśli chodzi o światową branżę gier, ale z każdą kolejną produkcją się do niej zbliża. Get Even może nie pobiło rekordów sprzedaży, ale zbierało na całym świecie solidne oceny oscylujące w granicach 7-8. Dobra produkcja, która mam nadzieję utorowała drogę do jeszcze lepszych i popularniejszych gier - udało się  też utrzymać dużego wydawcę, Bandai Namco, które i tym razem wesprze polską firmę. Brawo.

Czy The Farm 51 nie poszło zbyt ambitnie próbując wbić się między popularne FPS-y? Mam nadzieję, że nie i wyjdzie z tego naprawdę fajny produkt - póki co wszystko na to wskazuje. Trzymam kciuki.

źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu