Świat

Wklejanie formularzy Google Docs - nareszcie.

GM
Grzegorz Marczak
13

O możliwości tworzenia różnego rodzaju formularzy przy pomocy arkusza kalkulacyjnego pisałem już wcześniej. Teraz google dodało możliwość wklejania formularzy na nasze blogi i strony internetowe. Co możemy dzięki nim uzyskać - od prostych formularzy zgłoszeniowych czy też kontaktowych poprzez całk...

O możliwości tworzenia różnego rodzaju formularzy przy pomocy arkusza kalkulacyjnego pisałem już wcześniej. Teraz google dodało możliwość wklejania formularzy na nasze blogi i strony internetowe. Co możemy dzięki nim uzyskać - od prostych formularzy zgłoszeniowych czy też kontaktowych poprzez całkiem rozbudowane ankiety z wieloma pytaniami i wieloma możliwościami odpowiedzi.

Przykład wklejonej ankiety zbudowanej na google spreadsheet.Dużą zaletą budowania ankiet na bazie google spreadsheet jest moim zdaniem to, że wyniki czy też odpowiedzi użytkowników (wraz z szczegółowymi danymi) trafiają prosto do arkusza kalkulacyjnego - dzięki czemu możemy dość szybko zbudować sobie różnego rodzaju zestawienia bazujące na tych danych. Przypomnę jeszcze, że ten sam formularz możemy przesłać mailem do wypełnienia naszym użytkownikom i jest on również dostępny jako niezależna strona internetowa.

Wklejka którą dodajemy do bloga aby wyświetlić formularz od google bazuje na iframe - na szczęście mamy wpływ na wysokość i szerokość wklejanego formularza.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlegoogle docs