Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

ukryjnumer.pl od razu źle mi się kojarzy

GM
Grzegorz Marczak
37

Możliwe, że to moje błędne przekonanie ale ukrywanie numeru telefonu przez firmę, sprzedawcę od razu źle mi się kojarzy. Robią tak niejednokrotnie sprzedawcy samochodów - tych z super ofertą auta z USA dla przykładu. Kupują telefon na kartę i po udanym upłynnieniu „łodzi podwodnej”, którą przerobili...

Możliwe, że to moje błędne przekonanie ale ukrywanie numeru telefonu przez firmę, sprzedawcę od razu źle mi się kojarzy. Robią tak niejednokrotnie sprzedawcy samochodów - tych z super ofertą auta z USA dla przykładu. Kupują telefon na kartę i po udanym upłynnieniu „łodzi podwodnej”, którą przerobili na samochód nagle kontakt z nimi się urywa.

Niestety ukryjnumer.pl chce jeszcze bardziej uprościć procedurę ukrywania numeru lub nazywając to inaczej pozbywania się numeru. Niestety też jako przykład podają aukcje i serwisy ogłoszeniowe. Działa to mniej więcej tak, że za 9 PLN wykupujemy na 7 dni nowy numer który przekierowany jest na nasz obecny numer. Robimy deal na Allegro po czym nie przedłużamy numeru od ukryjnumer.pl i sprawa załatwiona, kupiec już nigdy się do nas nie dodzwoni.

Moim skromnym zdaniem reklamowanie się akurat na przykładach aukcji i ogłoszeń to błąd, bo od początku brzmi podejrzanie. A można byłoby przecież dać przykład pokazujący, że z naszego telefonu prywatnego robimy telefon służbowy, który nie dość że działa w określonych godzinach to maj jeszcze fajną firmową zapowiedź, statystyki itp.
Inna dość intrygująca rzecz w ukryjnumer.pl to opcja nagrywania rozmów. Na forach prawnych toczą się dyskusje z których wynika, że przed nagrywaniem rozmowy telefonicznej trzeba druga stronę o tym fakcie uprzedzić. Inaczej możemy naruszyć dobra osobiste drugiej osoby.

Nie jestem prawnikiem więc trudno mi się na ten temat jednoznacznie wypowiedzieć. Jednak wszędzie gdzie do tej pory spotkałem się z nagrywaniem rozmowy było to poprzedzone jasnym komunikatem i informacją, że mogę się nie zgodzić i przerwać połączenie.

ukryjnymer.pl mogłoby być naprawdę ciekawą usługa gdyby oferowali podobne rzeczy jak Googel Voice czyli min, możliwość odbierania rozmowy przychodzącej na każdym naszym urządzeniu które jest skonfigurowane w systemie itp. W obecnym kształcie natomiast nie specjalnie widzę zastosowanie dla ukryjnymer.pl (oprócz oczywiście cwaniaków z ogłoszeń którzy chcą zmienić numer po zakończeniu transakcji).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

VOIP