Gry

Startują zapisy do testów Wiedźmina na smartfony. Gotowi na łapanie potworów?

Kamil Świtalski
5

Nie możecie doczekać się premiery zapowiedzianego kilka miesięcy temu Wiedźmina na smartfony? Właśnie ruszyły zapisy do wcześniejszego dostępu!

The Witcher: Monster Slayer to nowy, mobilny, projekt, który zapowiedziany został w minione wakacje. Przy pierwszej oficjalniej zapowiedzi dowiedzieliśmy się co nieco na temat samej gry:

The Witcher: Monster Slayer będzie grą typu free-to-play która wykorzysta rzeczywistość rozszerzoną. Chyba to drugie najmocniej przykuwa moją uwagę. Sama akcja będzie rozgrywać się na kilkaset lat przed fabułą znaną z serii gier Wiedźmin. Wcielimy się w rolę profesjonalnego zabójcy potworów, aby ratować mieszkańców Kontynentu (...)

Gra opierać się będzie na znanym schemacie z Pokemon Go. Będziemy eksplorować okolice, szukać potworów i walczyć z nimi na ekranie naszych smartfonów wykorzystując rzeczywistość rozszerzoną. Co ważne, do walki będziemy musieli się odpowiednio przygotować warząc wiedźmińskie eliksiry i oleje, tworząc petardy czy przynęty na potwory. Bardzo fajnym dodatkiem będzie fakt, że pogoda oraz pora dnia będzie aktualizowana na podstawie naszej bieżącej lokalizacji.

— informował wówczas Dawid. The Witcher: Monster Slayer zniknął z radaru na wiele miesięcy — trudno się dziwić. Przy pierwszej zapowiedzi prace były na dość wczesnym poziomie, natomiast kolejne miesiące należały do premiery Cyberpunka 2077 i wszystkich kontrowersji z nią związanych (a tym było niemało). Teraz jednak temat gry powraca — i to w formie zapisów do wcześniejszej wersji gry, która ma wystartować już za kilka tygodni!

Na tę chwilę do early access rejestrować mogą się wyłącznie użytkownicy systemu Android. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie na oficjalnej stronie gry — gdzie należy podać adres e-mail powiązany z kontem Google oraz model smartfona. Zapisałem się i mam nadzieję, że doczekam się informacji zwrotnej — bo jako osoba która nieprzyzwoicie dużo godzin władowała przez ostatni rok w Pokemon GO, jestem niezwykle ciekawy jak wypadnie analogiczna zabawa w świecie o zupełnie innym klimacie. Gry z rozszerzoną rzeczywistością tak naprawdę dopiero raczkują, ale drzemie w nich ogromny potencjał. Czy Wiedźminowi uda się go wykorzystać? Przekonamy się już za kilka miesięcy — wielkie polowanie ma rozpocząć się tego lata!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu