Świat

Windows Phone 7 oraz mobilne IE9 kontra reszta świata

Paweł Grzegorz Iwaniuk
27

Podczas wczorajszej konferencji deweloperskiej - MIX 11, Microsoft nie omieszkał pochwalić się nowościami jakie pojawią się w jesiennej aktualizacji Windows Phone 7. Jedną z nowości będzie aktualizacja przeglądarki systemowej do wersji Internet Explorer 9. Nowa wersja wnosić ma usprawnienia do szybk...

Podczas wczorajszej konferencji deweloperskiej - MIX 11, Microsoft nie omieszkał pochwalić się nowościami jakie pojawią się w jesiennej aktualizacji Windows Phone 7. Jedną z nowości będzie aktualizacja przeglądarki systemowej do wersji Internet Explorer 9. Nowa wersja wnosić ma usprawnienia do szybkości przeglądarki oraz wsparcia HTML 5.

Szybkość przeglądarki zaprezentowano w porównaniu z dwoma konkurencyjnymi platformami - Android (Nexus S) oraz iOS (iPhone 4).

Mobilny IE9 oparty jest na tym samym silniku co wersja desktopowa. Ewidentnie, Microsoft wkłada dużo energii w rozwój WP7, którego kluczowym elementem ma być nowoczesna i wydajna przeglądarka. Obserwując rozwój platformy, co raz bardziej przekonuje się do niej, szczególnie w kontekście przyszłych zakupów. Oczywiście, zanim do tego dojdzie, oczekuję na premierę smartphone Nokii z WP7. Liczę, że będzie to pierwsza Nokia od kilku lat, dla której warto będzie wydać trochę kasy.

Wracając jednak do samej przeglądarki oraz powyższej prezentacji. Wynik osiągnięty przez iPhone wydaje mi się nieco podejrzany. Śmiem twierdzić, że egzemplarz na którym przeprowadzono prezentację nie był zaktualizowany do iOS 4.3 i pracował z wersją 4.2. Część z Was zapewne wie, że aktualizacja iOS 4.3 wnosi wyraźny przyrost wydajności w Safari. Pomimo to, 100% pewności co do wersji systemu w iPhone nie mam. Nie zdziwiłbym się jednak gdyby Microsoft zastosował taką sztuczkę. W końcu, nie byłby to pierwszy producent konkurujący ze starą wersją oprogramowania;)

Aha. Nexus S załadował stronę szybciej niż HTC z Windows Phone 7. Możliwe jednak, że prowadzący prezentację zapomniał wcześniej opróżnić pamięć podręczną przeglądarki w Nexusie.

Źródło: SAI

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu