Windows Phone

Windows dla telefonów z biurowym kombajnem i nowym Sklepem

Jakub Szczęsny
Windows dla telefonów z biurowym kombajnem i nowym Sklepem
10

Dla użytkowników zapisanych do programu Windows Insider i testujących kompilacje z szybkiego obiegu jest od dziś dostępna kolejna aktualizacja, która poprawia pomniejsze błędy systemu. Zmian nie ma wiele i jest to raczej paczka usprawnień, które powodują, że testowanie oprogramowania jest nieco mnie...

Dla użytkowników zapisanych do programu Windows Insider i testujących kompilacje z szybkiego obiegu jest od dziś dostępna kolejna aktualizacja, która poprawia pomniejsze błędy systemu. Zmian nie ma wiele i jest to raczej paczka usprawnień, które powodują, że testowanie oprogramowania jest nieco mniej problematyczne, choć w dalszym ciągu uciążliwe, jeżeli mówimy o jakości działania Windows. Wiemy jednak, co pojawi się w kolejnych odsłonach okienek w programie wczesnych testów i wygląda to naprawdę dobrze.

Wiele emocji zrodziło się wokół Office'a, który miał być główną siłą Windows Phone w ogóle, jednak jego forma nie przydała mobilnym okienkom sukcesu. Powiedziałbym wręcz, że oprogramowanie biurowe w wersji dla telefonów zostało okrojone z funkcji, które powinny być tam od początku. Pełne formatowanie, bezproblemowe pracowanie na dokumentach od początku do końca, a nie zdolność tworzenia jedynie poprawek - tego brakowało mi najbardziej. Teraz, gdy pewne jest to, iż Windows dla urządzeń mobilnych zacznie pracować z klawiaturami Bluetooth/USB OTG, zmiany wprowadzone w Windows 10 wydają się być bardzo potrzebne.

I tak oto zgodnie z zapowiedziami, mamy okazję do pierwszego podejrzenia prac Microsoftu nad mobilną odsłoną pakietu Office. Ten oferuje tworzenie dokumentów według szablonów i pełne opcje formatowania. W dodatku, jest on pokazem możliwości nowego podejścia Microsoftu w kwestii aplikacji działających na każdym urządzeniu. Word zaprezentowany w niedostępnej jeszcze kompilacji Windows 10 dla telefonów bardzo odpowiada wyglądem temu, co można znaleźć na desktopach.

Zmianom ulegnie także Sklep i to było bardziej niż pewne, gdyż jego odpowiednik dla pecetów również przeszedł małą, aczkolwiek bardzo treściwą przemianę. O ile ten w Windows 8.1 nie był już najgorszy, wersja dla "dziesiątki" wygląda dużo, dużo lepiej i wreszcie pokazuje to, co chciałby zobaczyć użytkownik.

Windows 10 w prezentowanej na wideo wersji powinien pojawić się po konferencji Build, która odbędzie się na przełomie kwietnia i maja, czyli stosunkowo niedługo. Wtedy też oczekujemy pierwszych wzmianek na temat nowych urządzeń z mobilnym systemem Microsoftu, a także szerszych informacji na temat nadchodzących funkcjonalności.

Grafika: 1

Źródło: WinBeta

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu