Microsoft

To będzie kolejna, bardzo przydatna aplikacja od Microsoftu

Jakub Szczęsny
To będzie kolejna, bardzo przydatna aplikacja od Microsoftu
13

Jeżeli korzystacie z systemu Windows 10 i jednocześnie, w Waszej kieszeni znajduje się smartfon z Androidem lub iOS, nie oznacza to wcale, że te urządzenia będą słabo dogadywać się z platformą Microsoftu. Gigant bardzo do serca wziął sobie to, że nikt już raczej nie zwróci uwagi na sprzęty z mobilnym Windows na pokładzie i... próbuje sobie zaskarbić przychylność użytkowników innych platform.

Jeżeli robicie dużo zdjęć telefonem, ta aplikacja powinna Wam się przydać. Jak się okazuje, Microsoft pracuje nad aplikacją mobilną, za pomocą której w prosty sposób prześlecie zdjęcia oraz filmy - podobnie jak w przypadku Google Photos. Obecnie, przesyłanie jakichkolwiek plików między smartfonami z Androidem lub iOS, a komputerem z Windows 10 jest trudne i u mnie najczęściej kończy się... podpięciem telefonu kablem do peceta.

Ale to nie wszystko - przeglądarka zdjęć dostanie nowe funkcje

Microsoft ponadto chce, aby program służący do przeglądania zdjęć pozwolił również na ich edytowanie. I tak oto, program Zdjęcia dostarczy możliwość prostego dostosowania ujęć, a nawet dodawania do nich naklejek, czy emotek. Nie należy jednak się spodziewać tych nowości w ciągu najbliższego miesiąca. Jak podaje źródło, z nowych rozwiązań będziemy mogli korzystać za co najmniej kilka miesięcy - bardzo prawdopodobne, że pojawią się one dla wszystkich wraz z nadchodzącą, wiosenną aktualizacją dla systemu Windows 10.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu