Komputery i laptopy

Nadciąga fala laptopów z Windowsem, które zadziwią czasem pracy na baterii

Kamil Świtalski
Nadciąga fala laptopów z Windowsem, które zadziwią czasem pracy na baterii
27

Snapdragony i Windows 10 nie były do tej pory specjalnie dobrze dobraną parą. Ale już wkrótce ma się to zmienić!

Microsoft co rusz serwuje nam fenomenalne mobilne aplikacje (genialny Microsoft Launcher, bardzo fajnie działający Edge), problem polega jednak na tym, że w kwestii całych mobilnych systemów do tej pory nie idzie im najlepiej. Windows 10 mobile jest tego świetnym przykładem, ale... może nareszcie coś się w tej kwestii zmieni.

Windows 10 i chipsety Qualcomm nareszcie stworzą dobry duet!

Długo czekaliśmy na ten dzień, ale wszystko wskazuje na to, że prace nad wsparciem Snapdragonów przez Windows 10 Mobile już wkrótce stanie się faktem. Do poprawnego działania niezbędny będzie minimum Snapdragon 835. A kiedy już doczekamy się pełnego wsparcia, jak mówią sami twórcy — światy komputerów stacjonarnych i mobile nareszcie zostaną połączone. Sprzęty oparte na podzespołach Qualcomm może nie będą demonami szybkości (choć dla lwiej części użytkowników będą w zupełności wystarczające), ale będą wyróżniać się na inny, niezwykle istotnym polu.

Windows 10 i Snapdragon to niezwykle długi czas pracy na baterii

Elementem który pozwoli się pozytywnie wyróżnić komputerom z chipami od Qualcomm będzie czas pracy na baterii. Podzespoły te są niezwykle energooszczędne, dzięki czemu użytkownicy będą mogli liczyć na wiele godzin stałej pracy bez konieczności sięgania po ładowarkę. Twórcy opowiadają o tym, jak ich testerzy byli przekonani, że coś jest nie tak ze wskaźnikiem baterii, bo status przez wiele godzin pozostawał bez zmian.

Na ten mariaż czekamy już od dawna. Dzięki wciąż obecnym w tle założeniom nieustannego połączenia z siecią, energooszczędnych procesorów i ogromnych możliwości samego sprzętu — projekt wygląda naprawdę ciekawie. Nadchodzą intrygujące zmiany, no i cóż — czekamy na pierwsze premiery. Ciekaw jestem ile faktycznie te sprzęty wytrzymają na jednym ładowaniu?

Źródło

Grafika

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu