Windows

Oby tak wyglądał eksplorator w Windows 10. Microsofcie, do dzieła!

KK
Konrad Kozłowski
101

Microsoft stale pracuje nad poprawkami w wyglądzie Windows 10 i nawet dziś system w sporym stopniu nie przypomina tego z dnia premiery. A nadchodzą kolejne zmiany.

Są to oczywiście jedynie plotki, które prawdopodobnie należy traktować ze sporym dystansem, ale nawet jeśli tak jest, to miejmy nadzieję, że dotarł do kogoś w Microsofcie, a to przyspieszy prace nad zmianami w eksploratorze Windows 10.

Tak mógłby wyglądać eksplorator Fluent Design w Windows 10

Bo ten pozostaje niemal nietknięty od samego początku i choć zdaję sobie sprawę, że Microsoft musi tę przemianę przeprowadzić jak najmniej inwazyjnie, by nie odstraszyć użytkowników, to mimo to spodziewałem się, że nastąpi to nieco szybciej. Nie wiem też do końca, czy dzielenie przemiany Windowsa 10 na tyle etapów jest właściwe. Dla wielu osób zmiany są niezauważalne, co faktycznie jest dobrą i złą stroną całego procesu. Osobiście wolałbym jednak, by jesienią lub przyszłoroczną wiosną Windows 10 kompletnie się zmienił, a eksplorator zaczął wyglądać jak na obrazkach w tekście.

Grafika 1: Rzekomy przeciek, grafika 2: mockup

Mockupy odbiegają od rzekomego zrzutu ekranu pochodzącego z testowanej w Microsofcie wersji, ale gdybym mógł na nie zagłosować, to bym to zrobił. Fluent Design coraz śmielej opanowuje Windows 10 i Microsoft powinien odważyć się na coś takiego. Wyraźne oddzielenie części okna z zawartością katalogu od skrótów i ulubionych, a także wprowadzenie zaokrąglonych pól z adresem i wyszukiwarką naprawdę mi się podoba. Dodatkowo widzimy, że pojawił się wskaźnik zapełnienia przestrzeni OneDrive'a - bardzo fajne. O funkcji kart w Windows 10 będziemy rozmawiać ponownie, bo Microsoft wrócił do tego pomysłu.

Spoglądając na grafiki przygotowane przez Michaela Westa zapragnąłem, by tak właśnie wyglądał Windows 10. Obserwując nieśmiałe poczynania Apple, liczę że to Microsoft pokaże coś przebojowego. Potrzebujemy systemu operacyjnego, który nie tylko dobrze działa, ale także fajnie i przyjemnie się prezentuje.

Źródło: onmsft.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot