Miniblog

Ubuntu dla Androida zaprezentowany - zobacz wideo

Michał Majchrzycki
Ubuntu dla Androida zaprezentowany - zobacz wideo
11

Pomysł wydaje się być błyskotliwy w swojej prostocie: Android i Ubuntu w jednym. Dlaczego rozdzielać od siebie systemy desktopowe i mobilne, skoro mogą one ze sobą sprawnie współpracować? Na takie pytanie postanowili odpowiedzieć sobie pracownicy firmy Canonical. Dzięki usłudze Ubuntu for Android mo...

Pomysł wydaje się być błyskotliwy w swojej prostocie: Android i Ubuntu w jednym. Dlaczego rozdzielać od siebie systemy desktopowe i mobilne, skoro mogą one ze sobą sprawnie współpracować? Na takie pytanie postanowili odpowiedzieć sobie pracownicy firmy Canonical. Dzięki usłudze Ubuntu for Android można będzie robić naprawdę ciekawe rzeczy, korzystając z Linuksa i systemu Google'a. Zresztą, zobaczcie sami wideo.

Prezentacja Ubuntu for Android, której dokonano podczas konferencji Fórum Internacional Software Livre (FISL) 13 wygląda imponująco. Szkoda tylko, że jest po portugalsku - chociaż prezentowane funkcje mówią same za siebie. Sam pomysł na korzystanie z Androida via PC wydaje się być bardzo ciekawym rozwiązaniem. Canonical chciałby w ten sposób zwiększyć popularność swojego systemu (plan ma ambitny 200 mln użytkowników do 2015 roku). Na co pozwala Ubuntu for Android? A na co nie pozwala! Możemy uruchamiać aplikacje, wykonywać połączenia telefoniczne via komputer, nagrywać firmy i robić zdjęcia z telefonu z jednoczesnym podglądem na pececie... Myślę, że usługa firmy Canonical oferować będzie całą gamę ciekawych rozwiązań.

Ciekawe, kiedy usługa zostanie wprowadzona do powszechnego użytku?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu