Polska

Wikingowie przypływają do Polski z pierwszymi prawdziwie internetowymi pakietami na kartę

Grzegorz Ułan
Wikingowie przypływają do Polski z pierwszymi prawdziwie internetowymi pakietami na kartę
51

Już 4 grudnia swoje usługi w naszym kraju zacznie świadczyć Mobile Vikings. Podaję stronę FB, bo na firmowej stronie nie ma jeszcze polskiej wersji. To wirtualny operator MVNO, który obecny był do tej pory w Holandii i Belgii. W Polsce będzie działał w ramach sieci Play. Mijający rok w naszym kra...

Już 4 grudnia swoje usługi w naszym kraju zacznie świadczyć Mobile Vikings. Podaję stronę FB, bo na firmowej stronie nie ma jeszcze polskiej wersji. To wirtualny operator MVNO, który obecny był do tej pory w Holandii i Belgii. W Polsce będzie działał w ramach sieci Play.

Mijający rok w naszym kraju to istny zalew nowych ofert na kartę. Zaczął Orange z njumobile. Nie trzeba było też długo czekać na odpowiedź Play i mogliśmy poznać nową ofertę Redbull Mobile.

Nie zabrakło też oferty od innego wirtualnego operatora, działającego już długi czas w Polsce, a mianowicie Virgin Mobile. Wszystkie te oferty są dość zbliżone do siebie, jeśli chodzi o ceny połączeń czy pakiety smsowe i internetowe. Żaden z nich nie pokusił się jednak o mocne postawienie na dostęp do Internetu.

Wydaje się, że Mobile Vikings postanowił zagospodarować ten obszar i przygotował taką ofertę, która powinna przypaść do gustu użytkownikom smartfonu, którzy mało rozmawiają, a częściej komunikują się przez aplikacje internetowe czy ewentualnie smsami.

Dostępne będą trzy taryfy:

Taryfa 19 PLN

W ramach której mamy 2 GB transferu danych (jest lejek 32 kb/s) oraz 2000 SMSów, a cena połączeń to 0,29 zł za minutę połączenia.

Taryfa 29 PLN

Pakiety identyczne jak wyżej, jedynie cena połączeń to 19 groszy za minutę.

Taryfa Play Viking

Z racji korzystania z infrastruktury Play-a przygotowano też specjalną ofertę dla połączeń z tą siecią. I tak za 8 zł możemy wykupić nielimitowane rozmowy z innymi użytkownikami Mobile Vikings oraz Play.

Ważną też informacją jest opcja sumowania się pakietów. A więc w przypadku doładowania niewykorzystany transfer i SMSy nie przepadają. W ramach jednego okresu rozliczeniowego (31 dni) można dwa razy doładować swoje konto, dzięki czemu możemy korzystać z aż 4 tys SMSów i 4GB danych w jednym miesiącu.

Wygląda na to, że to pierwsza tak ukierunkowana na korzystanie z internetu oferta na kartę w Polsce. Rozmowy jak widać to tylko dodatek w tych taryfach i mało korzystne cenowo, chyba, że mamy znajomych w sieci Play. Od kilku lat korzystam, w ofercie na abonament, z pakietu danych w wysokości 2GB i nigdy się nie zdarzyło, aby nie starczyło mi to do końca miesiąca. Czasem jak sprawdzam swoje konto na koniec miesiąca, zwykle zostaje z tego jakieś 500/700MB, a niewykorzystanych darmowych minut około 800. Takie oferty na kartę pokazują, jak słabo dostosowane są obecnie oferty abonamentowe do dzisiejszego wykorzystywania urządzeń mobilnych. Jestem przekonany, że za te 29 zł identycznie bym korzystał z dzwonienia, SMSów i Internetu jak przy moim obecnym abonamencie za 65zł + 15zł (+VAT) za dane, a więc 2GB w ofercie na kartę, do tego paczka SMSów, to będzie łakomy kąsek dla osób mało dzwoniących, a szukających właśnie takich prawdziwie internetowych ofert.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Internetoferta na kartę