Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Ciekawe strony

Wieści ze świata - na temat

GM
Grzegorz Marczak
3

Yahoo uruchamia nowy serwis / portal Ourcity . Serwis ten jest w fazie beta. Głównym celem serwisu jest agregowanie wiadomości na temat danych miast z innych serwisów yahoo. Czyli mamy zbiór informacji na temat danego miasta, mamy zdjęcia opisy zbliżających się imprez oraz filmy, mamy też informacje...

Yahoo uruchamia nowy serwis / portal Ourcity . Serwis ten jest w fazie beta. Głównym celem serwisu jest agregowanie wiadomości na temat danych miast z innych serwisów yahoo. Czyli mamy zbiór informacji na temat danego miasta, mamy zdjęcia opisy zbliżających się imprez oraz filmy, mamy też informacje pochodzące z serwisów Wikipedia.

del.icio.us podaje na blogu iż osiągnęli 1,5 milona użytkowników – zapowiedziane zostały jednocześnie zmiany w interfejsie użytkownika (chociaż szczerze mówiąc dla mnie korzystanie z delicji kończy się na dwóch guzikach na pasku FF)

OpenId czy też agregatory profili rosną w siłę i popularność ? – warto przeczytać artykuł na somewhatfrank.com na temat serwisów które pozwalają nam na leprze zarządzanie własnym profilem w różnych serwisach internetowych. W Polsce mamy na razie openid.pl i kilka zapowiedz – z tego co dzieje się zagranicą można wywnioskować, że wkrótce i w Polsce pojawi się wijącej tego typu serwisów.

Kevi Rose informuje o zmianach jakie zajdą na diggu w związku z coraz częstszymi manipulacjami na diggu w celu promowania stron (powstały nawet specjalne serwisu które oferują możliwość wykopania news-ów tak aby pojawiały się na głównej stornie digaa). Pierwszym krokiem jaki zrobił Kevin było usunięcie listy top dogger (osoby często oskarżane lub wykorzystywane do sztucznego promowania wpisów na diggu)

Payperpost – serwis który płaci blogerom za pisanie o konkretnych produktach wprowadził nowe możliwości zarabiania dla blogerów. Jedną z najbardziej istotnych jest płacenie za filmy video publikowane na blogach na temat konkretnych produktów. W Polsce nie mamy jeszcze tego typu serwisu ale kto wie czy jakiś pośrednik w sprzedaży reklam właśnie tego nie tworzy ?. Inna sprawa to siła naszej blogosfery – czy naprawdę jest to środowisko opiniotwórcze mające wpływ na większą ilość ludzi ?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: