32

Wiem co ściągałeś ostatnio przez BitTorrent

Może być wesoło, rosyjski serwis Youhavedownloaded.com pokazuje nam co ostatnio ściągaliśmy przez BitTorrent. O ile więc nie ktoś nie korzysta z dodatkowych zabezpieczeń to możemy tam znaleźć zarówno własny numer IP (o ile oczywiście mamy stały) jak również listę ostatnio pobieranych pozycji. Co gorsze dla ściągających autorzy twierdzą, że w bazie mają już 20% z […]

Może być wesoło, rosyjski serwis Youhavedownloaded.com pokazuje nam co ostatnio ściągaliśmy przez BitTorrent. O ile więc nie ktoś nie korzysta z dodatkowych zabezpieczeń to możemy tam znaleźć zarówno własny numer IP (o ile oczywiście mamy stały) jak również listę ostatnio pobieranych pozycji.
Co gorsze dla ściągających autorzy twierdzą, że w bazie mają już 20% z wszystkich pobrań BitTorrent. Jak to działa? Wystarczy wejść na stronę aby przekonać się czy serwis ma coś na nas. W moim przypadku zobaczyłem dość nobilitujący komunikat „Hi. We have no records on you”. Można natomiast sprawdzić IP znajomego lub na przykład złośliwego komentatora na naszym blogu i go potem nieco zawstydzić:)

Po co ktoś zrobił taki serwis? Według torrentfreak.com, autorzy serwisu chcą pokazać jak naprawdę wygląda anonimowość w sieci. Przy okazji chcą oni opracować lepszy i bezpieczniejszy „file-sharing protocol”.

źródło