Samsung

Samsung Galaxy S11+ dostanie ogromną baterię i to jest świetna wiadomość

PW
Paweł Winiarski
35

Każdy kolejny przeciek dotyczący Samsunga Galaxy S11 i S11+ maluje obraz smartfona niemal idealnego. Mam nadzieja, że doniesienia się potwierdzą, bo z taką baterią można całkowicie zapomnieć o powerbanku.

3110 mAh, taką baterię ma mój iPhone 11, a i tak nie potrafię go rozładować przed północą. Ma na to wpływ masa czynników, ale pojemność ogniwa nie wydaje się tą kluczową. Jestem bardzo ciekawy czy jeśli chodzi o czas pracy na jednym ładowaniu nadchodzącego wielkimi krokami Samsunga Galaxy S11+ wielkość baterii będzie kluczowa, bo zapowiada się duży skok względem modelu S10+.

Przeczytaj też: Wszystko o Samsung Galaxy S11

5000 mAh w Samsung Galaxy S11+

Samsung Galaxy 11+ został ostatnio certyfikowany przez SafetyKora pod numerem EB-BG988ABY. Przy okazji udało się dotrzeć do zdjęcia baterii, która trafi do smartfona i co tu dużo mówić - zaskakuje pojemnością.

5000 mAh to zdecydowanie więcej niż w poprzedniku, którego wyposażono w ogniwo o pojemności 4100 mAh. Ba, więcej niż w modelu 5G, który otrzymał baterię 4500 mAh. Dla porównania - Note 10+ ma ogniwo o pojemności 4300 mAh, S9+ 3500 mAh. Najprawdopodobniej bateria z S11+ będzie też wspierać szybkie ładowanie 45W, co przy tej pojemności jest jak najbardziej pożądane.

Myślę, że to konieczne by zasilić odpowiednio długo zapowiadany 6,9 calowy ekran z małą "dziurką" odświeżaniem na poziomie 120Hz. Nie nastawiałbym się więc na jakieś kosmicznie długie czasy pracy na jednym ładowaniu, a raczej na standard w tej serii - innymi słowy, taka wielkość baterii wydaje się po prostu konieczna by zasilić tego potwora. Ale jak to mówią - poczekamy, zmierzymy, zobaczymy.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu