Gry

Wiedźmin 3: Krew i Wino dofinansowany przez Unię Europejską

Paweł Winiarski
Wiedźmin 3: Krew i Wino dofinansowany przez Unię Europejską
14

Krew i Wino to jeden z zapowiedzianych fabularnych dodatków do Wiedźmina 3. Twórcy pozyskali na ten cel bezzwrotne dofinansowanie z Unii Europejskiej, choć lepszym określeniem byłoby - pieniądze zostaną im przyznane. Dofinansowanie przyznała Europejska Agencja Wykonawcza ds. Edukacji, Kultury i S...

Krew i Wino to jeden z zapowiedzianych fabularnych dodatków do Wiedźmina 3. Twórcy pozyskali na ten cel bezzwrotne dofinansowanie z Unii Europejskiej, choć lepszym określeniem byłoby - pieniądze zostaną im przyznane.

Dofinansowanie przyznała Europejska Agencja Wykonawcza ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego. Dodatek do Wiedźmina 3 - Krew i Wino znalazł się na liście 31 nowych gier objętych wsparciem finansowym. CD Projekt Red otrzyma na ten cel 150 tysięcy euro (około 625 tysięcy złotych), co stanowić będzie „jedynie” 7% całego budżetu na produkcję dodatku. Rozszerzenie ma bowiem kosztować ponad 2,1 miliona euro (około 9 milionów złotych). Sporo, choć biorąc pod uwagę, że Krew i Wino ma oferować około 20 godzin zabawy, śmiało można porównywać ten dodatek z pełnoprawną grą.

Patrząc na pozostałe produkcje, którym przydzielono dofinansowanie, trudno oprzeć się wrażeniu, że rzeczone dofinansowanie skierowane jest do małych twórców, od których zarówno CDPR, jak i sam dodatek do Wiedźmina 3 mocno odstaje. W sieci już pojawiają się głosy, że producenci przygód Geralta nie powinni znaleźć się na tej liście. Jasne, zapewne są firmy, dla których tego typu dofinansowania na grę to „być albo nie być”, a CDPR doskonale by sobie poradził i bez wsparcia. Ale czy ciężka praca i sukces powinny być przeszkodą do tego typu dofinansowania? Skoro zarówno firma, jak i ich produkcja spełniły kryteria dofinansowania, nie widzę w tym nic złego.

Poza CDPR, na liście wspartych podmiotów znalazły się jeszcze dwie polskie firmy. NAWIA GAMES otrzyma 138 917 euro, które przeznaczy na grę In Pale Lamplight oraz Fuero Games (autorzy mobilnego Wiedźmin Battle Arena) - 60 tysięcy euro.

Pełną listę znajdziecie tu.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu