Felietony

Widzisz kogoś pierwszy raz, rozmawiasz i nagle ta osoba robi ci zdjęcie - Hello?

Grzegorz Marczak
Widzisz kogoś pierwszy raz, rozmawiasz i nagle ta osoba robi ci zdjęcie - Hello?
7

Evernote (którego chyba przedstawiać nie trzeba) podczas trwającej konferencji Leweb zaprezentował dwa nowe produkty mobilne uzupełniające jego dotychczasowe usługi. Pierwszym z nich jest aplikacja do robienia zdjęć jedzeniu - wtórna i trochę mało pomysłowo gdyby traktować ją jako niezależny produkt...

Evernote (którego chyba przedstawiać nie trzeba) podczas trwającej konferencji Leweb zaprezentował dwa nowe produkty mobilne uzupełniające jego dotychczasowe usługi. Pierwszym z nich jest aplikacja do robienia zdjęć jedzeniu - wtórna i trochę mało pomysłowo gdyby traktować ją jako niezależny produkt. Jeśli jednak połączymy ją z Evernote to dla pewnej niszowej grupy może mieć sens.

Więcej chciałem napisać natomiast o produkcie nazwanym Hello. Przede wszystkim uruchamiając aplikację widzimy kafelki znane z WP7. Przypadek czy nie trudno uniknąć takich skojarzeń patrząc na interfejs.
Sama aplikacja służy nam do zapamiętywania spotkanych osób. Nie chodzi jednak o jakąś synchronizacje kontaktów czy wymianę wirtualne wizytówki. Wyciągamy telefon i po prostu robimy komuś zdjęcie, opisując je imieniem i nazwiskiem spotkanej osoby. Jest jeszcze druga metoda, możemy komuś przekazać nasz telefon aby sam sobie zrobił zdjęci i wpisał co trzeba.

Patrząc na ten pomysł czuję, że jestem trochę za stary na tego typu nowości. Szczerze mówiąc widząc kogoś pierwszy raz i rozmawiając, czułbym się idiota wyciągając nagle telefon i robiąc zdjęcie. No ale zawsze można przecież się wytułmaczyć "w ten sposób cię zapamiętam" :)

W teorii pomysł jest dobry bo faktycznie czasem i ja mam problemy z przypomnieniem sobie gdzie i w jakich okolicznościach kogoś poznałem. W praktyce jednak pomysł jest dla mnie dość karkołomny - szczególnie kiedy naprawdę spotykamy się z kimś pierwszy raz.

Jeśli chodzi o sposób przetwarzania takich zapisanych informacji o napotkanych osobach to tutaj wszystko ląduje w Evernote, nie wiem czy da się łatwo to później przetworzyć na kontak w telefonie. Widać natomiast,że Hello chce sie nam też dobrac do kalendarza zapisując chyba wydarzenie w odpowiednim dniu tygodnia.Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileEvernotehello