Aplikacje mobilne

Widżety na iOS 16 od Google przyspieszą korzystanie z aplikacji

Piotr Kurek
Widżety na iOS 16 od Google przyspieszą korzystanie z aplikacji
2

Google pokazuje jak w iOS 16 będą wyglądały widżety dla zablokowanego ekranu na iPhone'ach.

Wczorajsza premiera iOS 16 przyniosła użytkownikom smartfonów Apple wielką zmianę na zablokowanym ekranie. Chodzi oczywiście o widżety, które można dostosowywać do swoich potrzeb. I o ile miejsca na dodatkowe informacje nie ma zbyt wiele, twórcy popularnych aplikacji w App Store już dawno zapowiedzieli, że będą oferować tego typu rozwiązania. Tak też jest z Google, które właśnie zaprezentowało, jak będą wyglądały ich widżety dla iOS 16.

Google/Wyszukiwarka

Widżety w tej aplikacji pozwolą na szybkie włącznie wyszukiwania - zarówno w tradycyjny sposób, jak i za pomocą głosu lub z wykorzystaniem tłumacza lub innych rozwiązań oferowanych przez Google (w tym obiektyw).

Chrome

Widżety dla przeglądarki pozwolą na szybkie uruchomienie aplikacji wprost z ekranu blokady. Dostępne będą też skróty do wyszukiwania głosowego, karty incognito, a nawet popularnej gry Dino (T-Rex Dinosaur Game).

Gmail

Widżety dla poczty Gmail to przede wszystkim wyświetlenie informacji o skrzynce, w tym o poczcie przychodzącej. Widżety można skonfigurować tak, by pokazywały, w których konkretnych folderach znajdują się nowe wiadomości.

Dysk

Widżety dla Dysku Google dają szybki dostęp do plików. Za ich pomocą można otworzyć sugerowany plik lub wszystkie pliki i foldery oznaczone gwiazdkami. Można też za ich pomocą kontynuować pracę nad projektami lub szkicami.

Mapy

Widżety dla Map Google to przede wszystkim informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym oraz szacowany czas podróży do miejsc takich jak dom i praca bezpośrednio na ekranie blokady. Z poziomu ekranu blokady można też odszukać restauracje, sklepy i inne ulubione miejsca w pobliżu

Wiadomości

Widżety wyświetlają nagłówki z popularnych serwisów w czasie rzeczywistym. Wystarczy stuknąć w niego palcem by otworzyć aplikację i przeczytać treść.

Tradycyjnie, mimo wprowadzanych aktualizacji, zmiany w aplikacjach Google pojawiać się będą falowo. Dotyczy to także widżetów dla iOS 16. Firma podaje, że nowe funkcjonalności w Wyszukiwarce, Chrome, Gmail, Dysku, Mapach i Wiadomościach dostępne będą dla wszystkich w przeciągu kilku najbliższych dni lub tygodni.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news