Polska

Wejchert przejmuje Netsprinta [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Wejchert przejmuje Netsprinta [prasówka]
1

Netsprint, ikona polskiego internetu ma nowego właściciela. Jest nim spółka Dirlango należąca do Łukasza Wejcherta. Weszła ona w posiadanie 70 proc. udziałów firmy. Netsprint przejęty Dobrze znany polskiemu internetowi Łukasz Wejchert wszedł w posiadanie jednej z najstarszych internetowych fir...

Netsprint, ikona polskiego internetu ma nowego właściciela. Jest nim spółka Dirlango należąca do Łukasza Wejcherta. Weszła ona w posiadanie 70 proc. udziałów firmy.

Netsprint przejęty

Dobrze znany polskiemu internetowi Łukasz Wejchert wszedł w posiadanie jednej z najstarszych internetowych firm nad Wisłą. To kolejna po m.in. iTaxi, Virgin Mobile Polska i LeadR inwestycja w jego wykonaniu. Kwoty, jaką przeznaczono na przejęcie nie ujawniono. Sam Wejchert przyznaje, że dokonał jej z uwagi na ogromną ilość danych o internautach, jakimi dysponuje i jakie stale gromadzi Netsprint. Pomysł na dalszy rozwój firmy zakłada stworzenie otwartej i przystępnej dla polskich przedsiębiorców platformy reklamowej, która byłaby w stanie rywalizować z Facebookiem czy Google. Z czasem jednak Netsprint miałby się stać spółką aktywnie działającą na arenie międzynarodowej. Plany wydają się być bardzo ambitne. Czekamy zatem na realizację.

Darmowe aplikacje w Google

Google zainicjował ciekawą akcję, w ramach której raz w tygodniu w sklepie Play udostępniana będzie darmowa aplikacja, za którą normalnie należałoby zapłacić. Wygląda na to, że jest ona kierowana do rodzin, bo promuje ją hasło "New Family Fun". Na pierwszy ogień poszła gra Daniel Tiger Grr-ific Feelings o wartości 11 złotych. Można ją pobrać bezpłatnie, odwiedzając specjalną stronę sklepu. Zostanie ona wówczas przypisana na stałe do naszego konta. Cała inicjatywa wydaje się być odpowiedzią na promocje w Amazon AppStore, z tym, że tam są one organizowane codziennie.

Titanfall nową grą w EA Access

EA zapowiedziało, że podczas targów E3 zostanie ujawniona kolejna gra dostępna w usłudze EA Access. Póki co jeszcze nic oficjalnie nie podano, ale niektórzy użytkownicy Xboksów donoszą, że uzyskali dostęp do Titanfalla. Wygląda zatem na to, że niespodzianki nie będzie. Titanfall to fantastyczny sieciowy FPS z ogromnym potencjałem i wielkimi robotami. Ostatnio trochę było pustawo na serwerach, więc może po udostępnieniu gry ulegnie to zmianie. EA Access to usługa adresowana do posiadaczy konsoli XOne. Za 79 złotych rocznie otrzymujemy dostęp do hitów EA, które miały swoją premierę kilka lub kilkanaście miesięcy temu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu