31

webpozycja.pl czyli ile wydasz na SEO

webpozycja.pl to dość ciekawy pomysł na wyliczenie ile będzie nas kosztować pozycjonowanie naszego serwisu tak aby znalazł się na satysfakcjonującym miejscu w wynikach wyszukiwania w Google. Może to być również przydatne narzędzie do monitorowania pozycji naszych domen – mam wykresy pokazujące jak radzimy sobie w Google, mamy możliwość zdefiniowania wielu domen a dla nich wielu […]

webpozycja.pl to dość ciekawy pomysł na wyliczenie ile będzie nas kosztować pozycjonowanie naszego serwisu tak aby znalazł się na satysfakcjonującym miejscu w wynikach wyszukiwania w Google. Może to być również przydatne narzędzie do monitorowania pozycji naszych domen – mam wykresy pokazujące jak radzimy sobie w Google, mamy możliwość zdefiniowania wielu domen a dla nich wielu fraz na które chcielibyśmy aby znalazły się one wysoko w Google itp.

Początek z webpozycja.pl jest bardzo prosty. Po rejestracji (uwaga – maila aktywacyjnego jeśli korzystacie z gmaila szukajcie w spamie) definiujemy swoje domeny, potem słowa kluczowe które nas interesują i po chwili serwis wyświetla nam obecną pozycję w Google na dany dzień. W moim przypadku dla domen antyweb.pl i canon-board.info dane wyglądają na poprawne.

Na poniższym obrazku widać jak wygląda panel z informacjami dla poszczególnej domeny (słowa kluczowe wpisałem bez większego zastanowienia dlatego proszę się nimi nie sugerować i nie wyciągać wniosków).Antyweb dla frazy „startups” znajduje się na 3 miejscu w Google, 2 pozycję ma też Canon Board szukając po wyrażeniu „Canon”. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby w ten sposób sprawdzić też pozycję nie naszych domen lecz na przykład adresów konkurencji. Jedyne czego w tym przypadku zabraknie to możliwość porównani pozycji dla dwóch domen.

Ponieważ na SEO się kompletnie nie znam (wierzę, że narzędzia których używam czyli wordpress i vbulleting są optymalnie dostosowane do Google) dlatego trudno mi stwierdzić czy koszty które poda webpozycja.pl są sensowne – tak jak jednak wspomniałem można z tego serwisu korzystać w innym celu niż ocena kosztu pozycjonowania. Warto jeszcze dodać, że webpozycja.pl jest dość porządnie jeśli chodzi o warstwę wizualną przygotowanym serwisem. Dość prostym w obsłudze i nie wymagający wiedzy na temat pozycjonowania.

Ps. Pawłowi Leszczyńskiemu dziękuję za podesłanie informacji!