VOD

Wataha wróci jesienią do HBO. Oto nowi bohaterowie

Konrad Kozłowski
Wataha wróci jesienią do HBO. Oto nowi bohaterowie
2

Rewelacyjna muzyka i fenomenalne widoki, świetny klimat oraz wciągająca intryga. Mało kto do Watahy podchodził bez emocji, mnie pierwszy sezon zachwycił. Dlatego wieści o powrocie serialu HBO bardzo mnie ucieszyły. Dziś już wiemy, że zdjęcia do drugiej serii zostały zakończone i jesienią Wataha wróci na ekrany.

Ostatnie sceny pierwszego sezonu pozostawiły wiele pytań i wątpliwości. Z tego powodu pierwsze informacje o braku planów kontynuacji serialu były zupełnie niezrozumiałe. Wataha dość szybko zyskała liczne grono fanów, którzy na każdym kroku (m. in. pod niemalże wszystkimi postami HBO Polska na Facebooku) upominali się drugiej serii. Decydujące okazały się wyniki i opinie po emisji Watahy w innych krajach - były tak pozytywne, że stacja zmieniła zdanie. Zachowując naturalną linię czasową, wydarzenia z drugiej serii mają miejsce 4 lata później.

Drugi sezon serialu HBO ‘Wataha’ to opowieść o niekończącej się ucieczce, tej rozumianej dosłownie, fizycznej, ale i tej emocjonalnej, od bolesnej przeszłości. To opowieść o tym, że jeśli nie konfrontujemy się z przeszłością, nie jesteśmy w stanie się od niej uwolnić. Okazuje się, że jest ona najgorszym więzieniem, że gdy jest nierozliczona, zawsze wraca, infekując teraźniejszość i przyszłość

– mówi Bogumił Lipski, producent serialu ze strony HBO.

Rozpoczęte jesienią zdjęcia w Bieszczadach zakończyły się stosunkowo niedawno, bo pod koniec lutego, a trwały dokładnie od 9 października. Do zespołu dołączyli nowi aktorzy, w tym: Andrzej Konopka, Piotr Żurawski, Helena Norowicz, Grzegorz Damięcki, Weronika Humaj i ukraińska aktorka Anna Donchenko. Do swoich ról powrócili: Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński.

Poza nimi na ekranie pojawią się Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Anita Jancia Prokopowicz, Mariusz Saniternik i Jacek Beler. Za scenariusz drugiego sezonu odpowiadają Piotr Szymanek (head writer), Marta Szymanek, Katarzyna Tybinka oraz Bartosz Janiszewski. Reżyserii podjęli się Kasia Adamik (Boisko bezdomnych, Wataha I) oraz Jan P. Matuszyński (Deep Love, Ostatnia Rodzina), a za zdjęcia odpowiada ponownie Tomasz Augustynek.

Na udostępnionych przez HBO zdjęciach widzimy już nowych bohaterów, ale także doskonale nam znane twarze. Bardzo liczę na to, że na przestrzeni 6 zapowiedzianych odcinków historia zostanie opowiedziana w podobnym tempie i tonie, co wcześniej. Czy w sumie 12 epizod Watahy będzie ostatnim? Tego nie wiemy, ale w przypadku powodzenia drugiej serii nie byłbym zdziwiony ogłoszeniem planów nakręcenia następnego sezonu. Co tym razem może nastąpić nieco szybciej.

Pierwszy sezon Watahy obejrzycie w HBO Go.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

VoDserialeHBO GOhbohbo polska