Ciekawostki technologiczne

W takiej formie obrotowy aparat w smartfonie brałbym w ciemno

JS
Jakub Szczęsny
25

W Azji obecnie obserwuje się trend, wedle którego telefony z obracanym aparatem fotograficznym cieszą się niemałym zainteresowaniem. Oczywiście, wszystkie propozycje telefonów wykorzystujących to rozwiązanie to sprzęt z systemem Android na pokładzie. Otworzenie się Windows Phone na mniejszych produc...

W Azji obecnie obserwuje się trend, wedle którego telefony z obracanym aparatem fotograficznym cieszą się niemałym zainteresowaniem. Oczywiście, wszystkie propozycje telefonów wykorzystujących to rozwiązanie to sprzęt z systemem Android na pokładzie. Otworzenie się Windows Phone na mniejszych producentów dzięki ułagodzeniu kwestii licencyjnych mobilnej platformy Microsoftu spowodował, że mamy do czynienia z coraz ciekawszymi rozwiązaniami technicznymi, a do nich z pewnością należy zastosowanie jednego aparatu fotograficznego, który może pracować zarówno jako główny aparat, oraz ten "do selfie".

Phone Designer co prawda nie zamierza wyprodukować takiego smartfona z Windows Phone na pokładzie, jednak prezentuje jak zaimplementowanie owego rozwiązania mogłoby wyglądać. "Spinner", bo tak ochrzczono ów koncept przede wszystkim odznacza się zastosowaniem obrotowego aparatu fotograficznego o nieustalonej rozdzielczości w górnym rogu urządzenia. W zależności od potrzeb, ów aparat można skierować albo w kierunku ekranu lub tyłu urządzenia. Ponadto, telefon według konceptu miałby zostać wykonany z wysokiej jakości plastiku z połączeniem metalowych elementów. Smartfon według konceptu jest również bardzo cienki osiągając grubość jedynie 7 mm. Z przodu natomiast miałby się znaleźć ekran o przekątnej 4,7 cala w nieznanej rozdzielczości i technologii. Sam smartfon odznacza się raczej kanciastymi kształtami, co przy zastosowaniu wyżej wspomnianych materiałów wygląda jednak bardzo elegancki.

1485908_753395428042318_7195922134686341262_o

Jednak sama idea obrotowego aparatu pociąga

Zastosowanie jednego aparatu okraszonego w dobrą matrycę oraz optykę, a ponadto zdatnego do jego obrócenia jest naprawdę ciekawa i jeżeli chodzi o możliwości fotograficzne technologii mobilnych jest ciekawym rozwiązaniem. Z reguły pomocniczy aparat fotograficzny, przeznaczony raczej do wideorozmów oraz selfie jest nieco gorzej wyposażony niż podstawowa jednostka. Jestem fanem kompleksowych rozwiązań i bardzo by mnie ucieszyło to, gdyby obrotowe aparaty jednak weszły do łask producentów urządzeń.

Grafika: 1, 2

Źródło: Geekongadgets

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu