Gry

W co warto zagrać na PS4 Pro?

Paweł Winiarski
W co warto zagrać na PS4 Pro?
4

PlayStation 4 Pro jest już dostępna w sprzedaży, ale by odczuć różnicę w porównaniu do standardowej wersji PS4 należy wybrać tytuły, które przygotowano z myślą o nowych funkcjach PS4 Pro. Oto nasze zestawienie.

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Prawdziwa perełka, która w naszej recenzji zgarnęła maksymalną notę. Uncharted 4: Kres Złodzieja to najładniejsza gra na PlayStation 4, która pokazała, że studio poświęcające się całkowicie jednej platformie jest w stanie pokazać rzeczy, których nie da się osiągnąć tworząc gry multiplatformowe.

Kilkanaście godzin przygody u boku Nathana Drake’a i jego przyjaciół to typowo filmowe doświadczenie, które nie tylko opowiada świetnie napisaną historię, ale robi to w sposób, który nie pozwala odejść od konsoli. Fabularnie to idealne wręcz zwieńczenie popularnej serii, które łączy klamrą wszystkie poprzednie części, wyciąga znane z nich smaczki, opowiada o całej rodzinie Drake’ów. Ale i osoba, która nie grała we wcześniejsze odsłony będzie się dobrze bawić i jestem wręcz pewien, że zostanie zachęcona do ich sprawdzenia - a to dość prosta sprawa, wystarczy sięgnąć po Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a.

Aktualizacja dodająca wsparcie PlayStation 4 Pro pozwoli cieszyć się grą w wyższej niż FullHD rozdzielczości oraz docenić detale dzięki zastosowaniu technologii High Dynamic Range (HDR), przy jednoczesnym ulepszeniu ścieżki audio.

Call of Duty: Infinite Warfare

Nowa odsłona popularnej serii przenosi nas…w kosmos. Tym razem twórcy Call of Duty poszli jeszcze dalej i zamiast epizodycznego fragmentu w przestrzeni kosmicznej osadzili całą opowieść w przyszłości, gdzie ludzie zasiedlili Marsa i prowadzą walki na Plutonie, Neptunie, czy gwiezdne batalie pomiędzy wielkimi kosmicznymi krążownikami.

Mimo tego Infinite Warfare to wciąż emocjonująca, typowo filmowa kampania, która nie pozostawia chwili na wytchnienie. Gwiazdorska obsada w polskiej wersji językowej jest dla serii czymś nowym - usłyszycie tam między innymi Marcina Dorocińskiego, Olgę Bołądź, czy Jarosława Boberka.

Aktualizacja dostosowująca grę do PlayStation 4 Pro podbija rozdzielczość zarówno Call of Duty: Infinite Warfare, jak również zremasterowanej wersji Call of Duty 4: Modern Warfare. Grając na PS4 Pro dostaniecie lepsze cienie i efekty odbicia, dodatkowo w drugiej z gier stałe 60 klatek animacji na sekundę.

RIGS Mechanized Combat League

RIGS to gra sportowa. Teoretycznie, bo zamiast wytrenowanych atletów, wyszkoleni piloci zasiadają za sterami uzbrojonych robotów i rozgrywają starcia na wielkich arenach. To produkcja przeznaczona dla PlayStation VR, za sterami mechów zasiądziecie więc sami, stawiając swojemu błędnikowi wyzwanie - szczególnie w zwrotnych robotach, które nie potrafią ustać w miejscu.

Starcia w RIGS Mechanized Combat League są szybkie, efektowne i emocjonujące, szczególnie jeśli zdecydujecie się przetestować swoje umiejętności w sieci. To jedna z najlepszych produkcji na PlayStation VR i wrażenia z walki na arenach są niesamowite. Najnowsza aktualizacja gry dodaje wsparcie PlayStation Pro, dzięki czemu produkcja działa i wygląda lepiej.

The Last of Us: Remastered

Chwytająca za serce opowieść o przemytniku broni, Joelu i młodej dziewczynie Ellie, która znajduje się pod jego opieką. Świat zniszczyła tajemnicza zaraza, która zamienia ludzi w krwiożercze monstra. Opuszczone miasta zostały zawładnięte przez rośliny, a na każdym kroku czają się niebezpieczne mutanty - w takich warunkach ocalali ludzie muszą walczyć o pożywienie i broń.

Gra zachwycała już w pierwotnej wersji na PlayStation 3, remaster na PS4 pokazał ją z ładniejszej i płynniejszej strony. Wersja na PS4 Pro idzie krok dalej, dzięki rozdzielczości 4K i wykorzystaniu HDR jest jeszcze ładniej. To jedna z najlepszych produkcji i najciekawszych opowieści ostatnich lat, w dodatku ze świetnym, oryginalnym trybem rozgrywek sieciowych. Kiedy już uporacie się z główną opowieścią, nie zapomnijcie o dodatku Left Behind, w którym poznacie bliżej tajemniczą Ellie - to jeden z lepszych DLC, w jakie kiedykolwiek grałem.

To tylko kilka gier pokazujących możliwości PlayStation 4 Pro. Poza listą, którą znajdziecie na oficjalnym blogu PlayStation, firma planuje do końca roku zoptymalizować pod nową konsolę jeszcze 45 gier, w tym nowości, takie jak Watch Dogs 2, Killing Floor 2, The Last Guardian czy Final Fantasy XV. W przyszłym roku ze wsparcia PS4 Pro skorzystają również Nioh, Resident Evil 7 i For Honor. Nie należy też zapomnieć o Gravity Rush 2, Gran Turismo Sport, Horizon Zero Dawn czy Days Gone.

Powyższy tekst jest tekstem komercyjnym, zlecający nie miał jednak ani wglądu ani wpływu na kształt powyższego materiału. Zawarta opinia i podsumowanie to subiektywne odczucia autora.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PS4 Pro