Motoryzacja

Szwedzka robota, Android, Asystent Google - świetne trio od Volvo

Albert Lewandowski
Szwedzka robota, Android, Asystent Google - świetne trio od Volvo
13

Volvo XC40 BEV zadebiutuje oficjalnie już wkrótce, 16 października. Szwedzi podgrzewają atmosferę przed jego premierą różnymi wiadomościami, a dzisiaj dowiedzieliśmy się więcej na temat ich nowego systemu multimedialnego.

Volvo XC40 BEV ze świetnym centrum rozrywki

System multimedialny w samochodzie jest już od wielu lat jednym z najważniejszych elementów wyposażenia. Nic zatem dziwnego, że wszyscy producenci starają się w tej kwestii jak najbardziej zabłysnąć i wyróżnić się na tle rywali. Widać zresztą, jak bardzo te centra rozrywki różnią się pomiędzy modelami różnych firm. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze kwestia stosowania różnych systemów operacyjnych.

Volvo od początku stawia na Androida. Nie inaczej jest także w przypadku dzisiaj zapowiedzianego nowego systemu multimedialnego, który działa pod kontrolą Android Automotive OS. Z racji na to, jak udana jest współpraca Szwedów i Amerykanów, Volvo będzie pierwsze w kolejce do otrzymywania aktualizacji oprogramowania oraz poszczególnych usług, takich jak Mapy Google, Asystent Google i wszystkich pozostałych programów do aut od firm trzecich.

Sprawdź też: Test Volvo XC40.

Szczególnie ciekawie zapowiada się znacznie bardziej rozbudowany Asystent Google. Dzięki niemu będzie można wygodnie zarządzać autem głosowo, m.in. włączać ulubioną playlistę w Spotify, wysyłać wiadomości SMS czy ustalać cel podróży w nawigacji. Jestem ciekaw, jak to wszystko będzie działać w praktyce, ponieważ producenci pokazali nam, że dobry system obsługi głosowej to naprawdę rzadka sprawa w samochodach. Interesująco wypada również pełna integracja tego rozwiązania Szwedów ze smartfonem.

Film prezentujący możliwości nowego systemu multimedialnego możecie zobaczyć poniżej:

Przeczytaj również: Ranking SUV-ów.

Oczywiście Volvo wpisuje się w obecny rynkowy trend, w którym każde urządzenie elektroniczne jest połączone z internetem, a dostęp do niego możemy mieć z poziomu smartfona. Mnie to nie przekonuje, ale zdecydowanie brzmi nowocześnie.

Więcej na temat samego w pełni elektrycznego Volvo XC40 dowiecie się z wpisu Kamila.

źródło: Electrek

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu