Telekomy

Sprawdzamy ofertę Virgin Mobile, do której przyciągnęło do tej pory 0,5 mln klientów

Grzegorz Ułan
38

Ogłoszone w tym tygodniu przejęcie Virgin Mobile przez Play wywołało wątpliwości, czy aby nasz fioletowy operator nie będzie chciał wygasić tej marki w Polsce. Nic podobnego, Virgin Mobile zostaje, będzie obok Red Bull Mobile pod skrzydłami Play z dotychczasową ofertą.

Virgin Mobile w Polsce

Wygaszenie Virgin Mobile po przejęciu przez Play za 60 mln zł, byłoby decyzją niezrozumiałą i niekorzystną biznesowo. Virgin Mobile, który funkcjonuje w Polsce jako operator wirtualny już od 2012 roku i ma na dziś prawie 0,5 mln klientów w ofercie abonamentowej oraz na kartę, którzy to wybrali tę, a nie inną ofertę z sobie znanych powodów i zabranie im tego, mogłoby spowodować ich odpływ do konkurencji Play.

Korzystając z okazji tego przejęcia zerknijmy, co tak naprawdę wpadło właśnie w ręce Play? Jaka oferta dokładnie skusiła te 0,5 mln klientów do wybrania właśnie Virgin Mobile.

Virgin Mobile - najlepsze oferty na kartę

Zaczynamy od oferty na kartę w Virgin Mobile. Mamy tu do wyboru cztery pakiety, najtańszy za 3 zł ważny jest przez 30 dni i po jego aktywacji możemy skorzystać z 300 MB transferu danych 30 SMS-ów oraz 30 minut na połączenia komórkowe i stacjonarne. Za 9 zł miesięczne, również przez miesiąc dostajemy 1 GB transferu danych oraz 300 SMS-ów i 300 minut na rozmowy. To najtańsze pakiety na rynku z taką zawartością, które mają ważność 30 dni.

Jeśli potrzebujemy aktywniej korzystać w sieci przez jeden tydzień można dokupić tu pakiet za 7 zł, w jego ramach mamy 3 GB transferu danych i nielimitowane wiadomości SMS i rozmowy do wszystkich.

Jednak flagowym i najlepszym planem w ofercie na kartę Virgin Mobile jest #GIGADAJE, gdzie za 25 zł miesięcznie dostajemy 15 GB transferu danych oraz nielimitowane rozmowy oraz SMS-y. Do tego po 6 miesiącu transfer danych rośnie nam do 20 GB, po 12 miesiącu do 25 GB, a po dwóch latach do 30 GB, czyli podobnie jak w nju mobile z bonusem za staż.

Virgin Mobile - najlepsze oferty abonamentowe

W ofercie abonamentowej mamy również cztery plany, jeden bez zobowiązania z miesięcznym okresem wypowiedzenia i 3 w umowie na 24 miesiące. Pierwszy plan bez umowy terminowej zawiera nielimitowane rozmowy i nielimitowane wiadomości SMS, co kosztuje 14 zł. Koszt ten rośnie wraz ze zużyciem transferu danych od 0 Gb do 15 GB, jak osiągniemy górny pułap ostatecznie po miesiącu zapłacimy 29 zł.

W planie za 19 zł oprócz nielimitowanych rozmów i wiadomości dostajemy 9 GB transferu danych do wykorzystania w miesiącu, a za 10 zł więcej 20 GB wraz z nielimitowanymi wiadomościami MMS. W najdroższym planie za 39 zł mamy już pełen no limit na rozmowy i wiadomości w kraju oraz w roamingu UE oraz 30 GB transferu danych.

Virgin Mobile - najlepsze oferty na internet mobilny

Co dobrego w ofercie na internet mobilny? Virgin Mobile daje tu dwa plany, ale w cenach uzależnionych od posiadanych już usług. W pierwszym planie za 35 zł do dyspozycji mamy 60 GB transferu danych w miesiącu, a jeśli mamy wykupiony abonament głosowy to koszt tego planu spada do 25 zł. Podobnie w droższym planie, podstawowy koszt to 50 zł za 120 GB transferu danych, a jak korzystamy już z oferty VM, za ten plan zapłacimy 35 zł. Na oba plany obowiązuje umowa z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Virgin Mobile vs reszta świata: czy oferta sieci broni się?

Atrakcyjność danej oferty ocenia się przede wszystkim po zasięgu i jakości sieci, z której korzystamy. Virgin Mobile korzysta z nadajników Play, więc jak macie dobry zasięg tego operatora w swojej lokalizacji, będzie to najlepsza oferta dla Was. Zarówno jeśli chodzi o ofertę na kartę, to aktualnie najlepsza oferta na nadajnikach Play, gdzie po dwóch latach dostajemy aż 30 GB transferu danych za 25 zł. Podobnie z ofertą abonamentową za 39 zł, gdzie mamy nie tylko pełen no limit na rozmowy i wiadomości, ale i 30 GB transferu danych od razu oraz możemy korzystać z roamingu w UE, jak w kraju.

Co do internetu mobilnego, również wart rozważenia jest plan z 120 GB transferu danych za 50 zł (zwłaszcza, jak już korzystamy z oferty VM - 35 zł). W Play w ofercie bez zobowiązania na kartę za 49 zł, czyli tylko złotówkę taniej dostajemy 100 GB.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu