Ciekawe strony

Naubo - Digg, Techmeme i blog w jednym

Grzegorz Marczak
5

Naubo to moim zdaniem dość ciekawy agragator news-ów (głównie IT) łączący w sobie cechy serwisów takich jak Digg, Techmeme oraz funkcje bloga. Naubo zmiksowało to co zdaniem autorów jest najlepszego jeśli chodzi o agregację informacji. Przede wszystkim serwis zaopatrywane jest w informacje przez...

Naubo to moim zdaniem dość ciekawy agragator news-ów (głównie IT) łączący w sobie cechy serwisów takich jak Digg, Techmeme oraz funkcje bloga.

Naubo zmiksowało to co zdaniem autorów jest najlepszego jeśli chodzi o agregację informacji. Przede wszystkim serwis zaopatrywane jest w informacje przez specjalne programy (spider), które przeszukują internet w poszukiwaniu ciekawych treści.

Dodatkowo w Naubo użytkownicy mogą dodawać odnośnik do ciekawych ich zdaniem informacji (jak w Digg.com) oraz oczywiście głosować na nie. Ostatnim elementem funkcjonalności Naubo jest możliwość napisania newsa prosto w serwisie.

Autorzy serwisu zadbali również o to aby w łatwy sposób można było znaleźć informacje powiązane z newsem który właśnie czytamy - czyli funkcjonalność zbliżona do Techmeme.Przyznam, że zaciekawiła mnie ta mikstura różnych rozwiązań na agregacje treści w jednym serwisie - patrząc jednak na stronę Naubo można poczuć się nieco zagubiony szczególnie jeśli chodzi o podział na newsy, blogi oraz buzz. Może jednak okazać się, że w tym szaleństwie jest metoda i połączenie rożnych modeli agregacji danych przyniesie dużo lepszy efekt niż to co do tej pory widzieliśmy w internecie.

Abstrahując od szczegółów funkcjonalnych dla mnie najważniejszy jest efekt końcowy - a w moim przypadku znalazłem w tym serwisie kilka ciekawych informacji, które nie wpadły do mojego czytnika RSS, nie były publikowane na digg ani w innych serwisach tego typu które odwiedzam.

Ps. Webware (skąd pochodzi info o serwisie) zauważył również bardzo duże podobieństwo jeśli chodzi o wygląd serwisu (kopia) z google news - co może skończyć się bardzo nieprzyjemnie dla autorów tej strony.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

diggtechmeme