Świat

Video na Flickr - już, ale !

Grzegorz Marczak
Video na Flickr - już, ale !
9

Flickr na temat informacji o uruchomieniu video w swoim serwisie: Będąc poważnym to według wszelkich znaków Flickr dzisiaj uruchamia sekcję video. Wbrew wcześniejszym oczekiwaniom (niektórych) video na flickr ma być dodatkiem do zdjęć. Mówimy tutaj o prywatnych krótkich filmach (nie wi...

Flickr na temat informacji o uruchomieniu video w swoim serwisie:Będąc poważnym to według wszelkich znaków Flickr dzisiaj uruchamia sekcję video. Wbrew wcześniejszym oczekiwaniom (niektórych) video na flickr ma być dodatkiem do zdjęć. Mówimy tutaj o prywatnych krótkich filmach (nie więcej niż 90 sekund i 150 mb) które mogą być dodawane jedynie przez użytkowników PRO (niecałe 25 USD za rok).Zdjęcie pochodzi z webware.com

Użytkownicy nie płacący za dodatkowe usługi i pojemności (czyli Ci nie PRO) będą oczywiście mogli oglądać nasze film na takich samych zasadach jak teraz oglądają zdjęcia innych użytkowników. Możliwość dodawania zdjęć przez nie płacących użytkowników ma być dodana po zakończeniu okresu "dojrzewania" nowej usługi.

Filmy będą odtwarzane z prędkością 30 klatek na sekundę czyli mniejszą niż są w stanie nagrywać nowoczesne kamery video.

Co będzie można zrobić z filmami - z opisu wynika, że praktycznie to samo co ze zdjęciami czyli będzie można ustawiać im prawa dostępu, tagować, geotagować, grupować w zestawy razem z zdjęciami itp.

Flickr i Yahoo nie wyruszyły więc na wojnę z youtube (tego się nie spodziewałem) i starają się powielić sukces zdjęć poprzez zastosowanie podobnych mechanizmów do filmów video.

Szczerze mówiąc liczyłem na to, że filmy na flickr będą czymś więcej niż tylko możliwością przegrania naszych nagrań z telefonu komórkowego (bo chyba do tego się to będzie sprowadzać) - oczywiście trochę upraszczam bo jakość tych filmów może być dużo lepsza.

Pocieszające jest to, że na razie wszystko mieści się w ramach jednej opłaty i że z pewnością ograniczenia co do wielkości i długości filmów są tymczasowe (mam nadzieję, że ilość fps również zostanie podniesiona)

Dokładny opis nowych funkcji video na flickr wraz z specyfikacją video znajdziecie na webware.com

PS. Player video też pozostawia na razie dużo do życzenia.

Aktualizacja Interfejs dodający video do Flickr jest już dostępny - Bartek z Webstop.pl - również napisał o video oraz o wrażeniach po wgraniu pierwszych filmów

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Yahoovideoflickr