Świat

Video Komentarze - przyszłość czy sztuka dla sztuki?

Grzegorz Marczak
Video Komentarze - przyszłość czy sztuka dla sztuki?
25

Video komentarze można coraz częściej spotkać na zagranicznych blogach (szczególnie dużo widuję ich na techcrunch.com). Przyznam, że zainteresowała mnie ta forma dyskusji w internecie, szczególnie dlatego, że jest dość prosta w stosowaniu dzięki serwisowi serwisom takim jak seesmic.com. Tworzenie...

Video komentarze można coraz częściej spotkać na zagranicznych blogach (szczególnie dużo widuję ich na techcrunch.com). Przyznam, że zainteresowała mnie ta forma dyskusji w internecie, szczególnie dlatego, że jest dość prosta w stosowaniu dzięki serwisowi serwisom takim jak seesmic.com.

Tworzenie video treści jest naprawdę proste - wystarczy nam kamera internetowa i już możemy poczuć się jak "gwiazda telewizji". W seesmic.com możemy prowadzić video dyskusje (oczywiście nie jest to jedyna funkcjonalność tego serwisu) i komentować praktycznie każdą treść video umieszczoną przez użytkowników.

Oto moje amatorskie nagranie (warto mieć jasne pomieszczenie i dobrą kamerę internetową której niestety nie mam) - czapka na głowie dla łatwiejszej identyfikacji :) :

Jak widać na powyższym nagraniu z video komentarzami będzie pewien problem, zwłaszcza jeśli chcielibyśmy z nich korzystać jak z tradycyjnych komentarzy. Przede wszystkim trzeba mieć w domu chwilę dla siebie (przy rodzince za plecami może być trudno coś nagrać). Kolejna sprawa to jakość nagrań - nie zawsze dobra - czasami, jeśli korzystamy z słuchawek, można się nieźle wystraszyć kiedy ktoś ma za głośno ustawiony mikrofon. Przy dłuższych komentarzach, kiedy już kompletnie się pogubimy, bo np. zacznie nagle dzwonić telefon trzeba nagrywać wszystko od nowa - to też spore utrudnienie.

Oprócz tych kilku wad i niedogodności postrzegam video komentarze bardzo pozytywne - oczywiście nie każdy będzie z nich korzystał i nie wszędzie mają one sens, ale jest to kolejna ciekawa forma interakcji między użytkownikami internetu.

Zapraszam do seesmic.com a potem do video komentowania na antyweb.pl.
PS. Na filmie oprócz mnie (ten w czapce) wystąpił jeszcze Kuba, czyli mój dwu i pól letni potomek.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

videotechcrunchseesmic.com