Świat

Video Komentarze - przyszłość czy sztuka dla sztuki?

GM
Grzegorz Marczak
25

Video komentarze można coraz częściej spotkać na zagranicznych blogach (szczególnie dużo widuję ich na techcrunch.com). Przyznam, że zainteresowała mnie ta forma dyskusji w internecie, szczególnie dlatego, że jest dość prosta w stosowaniu dzięki serwisowi serwisom takim jak seesmic.com. Tworzenie...

Video komentarze można coraz częściej spotkać na zagranicznych blogach (szczególnie dużo widuję ich na techcrunch.com). Przyznam, że zainteresowała mnie ta forma dyskusji w internecie, szczególnie dlatego, że jest dość prosta w stosowaniu dzięki serwisowi serwisom takim jak seesmic.com.

Tworzenie video treści jest naprawdę proste - wystarczy nam kamera internetowa i już możemy poczuć się jak "gwiazda telewizji". W seesmic.com możemy prowadzić video dyskusje (oczywiście nie jest to jedyna funkcjonalność tego serwisu) i komentować praktycznie każdą treść video umieszczoną przez użytkowników.

Oto moje amatorskie nagranie (warto mieć jasne pomieszczenie i dobrą kamerę internetową której niestety nie mam) - czapka na głowie dla łatwiejszej identyfikacji :) :

Jak widać na powyższym nagraniu z video komentarzami będzie pewien problem, zwłaszcza jeśli chcielibyśmy z nich korzystać jak z tradycyjnych komentarzy. Przede wszystkim trzeba mieć w domu chwilę dla siebie (przy rodzince za plecami może być trudno coś nagrać). Kolejna sprawa to jakość nagrań - nie zawsze dobra - czasami, jeśli korzystamy z słuchawek, można się nieźle wystraszyć kiedy ktoś ma za głośno ustawiony mikrofon. Przy dłuższych komentarzach, kiedy już kompletnie się pogubimy, bo np. zacznie nagle dzwonić telefon trzeba nagrywać wszystko od nowa - to też spore utrudnienie.

Oprócz tych kilku wad i niedogodności postrzegam video komentarze bardzo pozytywne - oczywiście nie każdy będzie z nich korzystał i nie wszędzie mają one sens, ale jest to kolejna ciekawa forma interakcji między użytkownikami internetu.

Zapraszam do seesmic.com a potem do video komentowania na antyweb.pl.
PS. Na filmie oprócz mnie (ten w czapce) wystąpił jeszcze Kuba, czyli mój dwu i pól letni potomek.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

videotechcrunchseesmic.com